První tři minuty

První tři minuty Originální název: The First Three Minutes: A Modern View of the Origin of the Universe

Moderní, ryze vědecký pohled na "počátek světa" - přesněji na rané vývojové fáze nynějších struktur vesmíru. Je to samozřejmě hypotéza, ale dnes nejuznávanější. Podivuhodně v ní do sebe zapadají poznatky astronomie i zdánlivě odlehlých oblastí fyziky elementárních částic. Do neuvěřitelných podrobností zde autor dovozuje události, které se odehrály před 10 až 20 miliardami let, v rozmezí pouhých tří minut po "velkém třesku". (Založil/a: nečik)

Steven Weinberg Steven Weinberg
*3.5.1933

Sedmikráska
  17. 2. 2015, 19:33
Tato kniha se už pomalu stává něčím na způsob historického pramene. Je celkem dobře napsaná a dobře přeložená, nejspíš protože staršího data vydání. Až na pár poznámek evokujících autorovu nadřazenost nad prostým lidem, pro který knihu napsal, se jí nedá mnoho vytknout. Snad jen s dodatkem k novějšímu vydání si mohl dát o kousek víc práce, přece jen suché přepisování rovnic do slov s neustálým monotónním opakováním těch samých slovních spojení člověka po chvíli dost unaví.
nečik
  11. 10. 2011, 8:00
Sice už je to nějaký ten pátek, co byla tato kniha sepsaná, ale i tak nám dává uchopitelný pohled pro nás pro laiky, jak to vypadalo v prvních minuutách, kdy vznikl vesmír.