Sapphique

Sapphique Originální název: Sapphique

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3152-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3152-5 376

Finnovi se podařilo uprchnout z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejbližší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jeho nárok na trůn Říše se zdá nezpochybnitelný – až do chvíle, kdy vystoupí neznámý Uchazeč, který jako by mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám. Finn si stále pamatuje jen život ve vězení, mučí ho sny a nejistota. Kým vlastně je? (Založil/a: Miya)

Catherine Fisher Catherine Fisher
*??.??.1957

PeťkaW.
  7. 8. 2012, 20:15
Rozhodně akčnější, poutavější a dle mého názoru i propracovanější než první díl. Konečně jsem se taky dočkala detailnějšího popisu a charakterizaci postavy Inkarceronu. Co mě trochu mrzí, je zbytečně useknutý a ne příliš doladěný konec, který mohl být mnohem rozvinutější a vysvětlenější. I tak jde ale o pohodové dílko, ke kterému se ráda někdy vrátím...
Anelaine
  9. 3. 2012, 20:44
Toto pokračování celkem průměrného příběhu Inkarceronu z prvního dílu se mi tedy zalíbilo mnohem více než předchozí kniha. Hlavně jsem ocenila větší zaměření na úžasné a originální prostředí, které mi přišlo v jedničce trochu nevyužité. Celkem se tato kniha odprostila od klišé zavedených v 1. knize. Takže palec nahoru, podle mě dost vydařený závěr :)