Behemót

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3169-3

Knižní klub (2011) 978-80-242-3169-3 488

Pokračování steampunkového thrilleru Leviatan se odehrává v Osmanské říši. Behemót je nejdravější z umělých tvorů ve službách britského námořnictva. Dokáže jediným hltem spolknout nepřátelské bitevní lodě. Nyní, když se ocitli ve válce s velmocemi industriálů, ho darwinovci nutně potřebují. Deryn je dívka, která slouží převlečená za chlapce v britském letectvu. Alek je dědicem habsburské říše, skrývající se v převleku za prostého člověka. Když se ti dva sejdou na palubě vzducholodi Leviatan, doufají, že se jim podaří zastavit válku. Poté, co mírová mise vzducholodi skončí katastrofou, zjistí, že se ocitli sami na nepřátelském území, kde musí prchat před pronásledovateli. Alek i Deryn musí prokázat téměř nadlidské schopnosti, najít nové spojence a projevit nesmírnou odvahu, aby mohli čelit všemu, co na ně čeká v ulicích Istanbulu. (Založil/a: Miya)

Scott Westerfeld Scott Westerfeld
*05.05.1963

ondrasek
  19. 2. 2015, 21:20
Že je kniha žensky naladěna jsem si tak jako uživatel Jetelik také všiml, dokonce jsem pojal podezření, že autorem je žena pod mužským pseudonymem.
Trochu mi začalo vadit časté užívání slov - pitomec a dummkopf.
A po technické stránce je to zcela jistě také nesmysl (alespoň co se týče hybnosti obrovských mnohasettunových strojů), ale jsme ve světě fantazie, no ne? Takže co...
Četlo se mi to krásně. A i když mám ke knize spoustu výhrad, dávám ji plný počet, za parádní přiběh, pravdivé historické návaznosti, fantazii a nádherné doprovodné kresby.
Jetelik
  2. 1. 2013, 19:23
Mnohem povedenější a dospělejší než první díl. Hlavní postavy dostávají mnohem realističtější obrysy oproti prvnímu dílu. Jen jedinou věc bych této knize vytknul a to opravdu mnoho "silných" žen. Je to možná styl Scotta Westerfelda dodávat do děje nadprůměrně akční ženy - Kromě Deryn a slečny Barlowé ještě přibývají ještě neohrožená Lilit a matriarchální Nene. Jinak naprosto skvělá kniha.
Ještěrka Mollitiam
  1. 3. 2016, 8:32
Je to opravdu dobrá a poutavá kniha, která vás nenechá odtrhnout se od ní.
Nechápu, jak může Jetelikovi vadit mnoho silných žen. I kdybyste se hodně snažili, napočítáte jich maximálně: 4. Což je oproti počtu mužů zhruba desetina.
Jinak mu dávám za pravdu, že je tento díl mnohem dospělejší a dává lepší duši a reálnost svým postavám.