Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Měsíční oko

80%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Měsíční oko
Autor:
Originální název: A Great and Terrible Beauty

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2323-8
Počet stránek: 392
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2011) 978-80-204-2323-8 392

Mnohavrstevný, ambiciózní román spojující historii, romanci, napětí, humor a magii v dokonalém celku, který ocení široké spektrum čtenářek, nejen těch dospívajících. Tajemný příběh z viktoriánské Anglie se odehrává na dívčí škole, kam po záhadné matčině smrti přijíždí z Indie šestnáctiletá Gemma Doyleová, aby se zde naučila vybraným způsobům. Musí se vyrovnat nejen s lekcemi francouzštiny a tance, ale i s nevraživostí ostatních dívek, která se však promění v přátelství doslova na život a na smrt, když Gemma objeví své skryté schopnosti. Záhadná Gemma, odvážná Felicity, chytrá Ann a krásná Pippa vytvoří nerozlučnou čtveřici, chtějí si splnit své sny a zároveň odhalit tajemství strašidelné školy. Gemma však zároveň odhalí i věci, které by nejraději nevěděla... (Založil/a: Miya)

(více)  
Libba Bray Libba Bray
*11.03.1964


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

chazynka
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 10. 2012, 13:52
Knížka se četla dobře, hodnotila bych ji jako spíše takovou oddychovku. Závěr mi přišel pak trochu odfláknutý,jako by autorka sama moc nevěděla, jak nejlépe zakončit. Cekala bych na závěr nějakou bitvu či zápas s dobrem a zlem, k nečemu takovému téměř nedošlo... Až na konec, který mohl být obsáhlejší, to bylo celkem dobré.
trpaslyk
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 6. 2012, 20:49
Krásný, složitý příběh plný zajímavých okamžiků, snoubí v sobě eleganci, ale i přetvářku a pokrytectví viktoriánské Anglie, lehké stopy milostného citu, složitost lásky přátelské, mateřské a sesterské. Ukazuje, jak komplikovaně vzniká přátelství, jak k sobě lidé naprosto odlišných povah nacházejí cestu a učí se chápat druhého. Autorka má cit pro krásné barvité popisy krajin, ale občas sklouzává k nepříliš zajímavým odbočkám. Příběh obsahuje velké množství teprve naznačených nebo sotva načatých dějových linií, pro které ale nebylo v této knize místo a budou se rozvíjet až v dalších dílech série.