Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dějiny Španělska

80%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dějiny Španělska Originální název: Introducción a la Historia de Espaola

Nejnovější vydání:
Nakladatelství Lidové noviny - 2007
ISBN: 978-80-7106-836-5
Počet stránek: 915
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nakladatelství Lidové noviny (2007) 978-80-7106-836-5 915

Rozsáhlá publikace z pera čtyř španělských historiků je rozčleněna na pět tradičních úseků - starověk, středověk, raný novověk, novověk a moderní dějiny - které ovšem dobře odrážejí zvláštnost jednotlivých epoch - Římská říše, maursko-křesťanská epocha - Španělská monarchie - ponapoleonské království - velký přerod 20. století. Knihu navíc doprovází stať O. Kašpara mapující česko-španělské potkávání v průhledu dějin. (Založil/a: Gabba)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Martin Klíma
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 12. 2016, 19:49
Historie ožívá

Stejně jak je rozsáhlá a krásná země jménem Španělsko, tak stejně tak krásná a rozsáhlá je i tato publikace zabývající se jejími dějinami. Mohu ji doporučit všem milovníkům historie a Španělska, ale i ostatním, kteří si zde jistě vyberou nějakou zajímavou kapitolu.

Na 911 stránkách (ano rozsah opravdu obrovský a na dlouhodobé nošení knihy např. v baťohu či kabelce opravdu nijak zvlášť výhodné) se postupně prokousáte španělskou historií od prehistorie po současnost této přenádherné země. Namátkou generál Franko, doba monarchie, mořeplavecké objevy. No je toho spousta. Já osobně mám edici Dějiny Národa od nakladatelství Lidové noviny velmi rád. Nabízí totiž ještě něco extra, jako například chronologické tabulky, přehledy významných událostí, nástin vztahů naší krajiny s danou jinou zemí atd. Sečteno podtrženo vždy se jedná o velice kvalitní práci. Po přečtení celé knihy, ale i některých jejich částí (troufám si totiž říct, že ne každý knihu přečte už jenom kvůli rozsahu či toho čím se zabývá) na vás dýchne historie a před vámi „ožijí“ takové postavy jako Juan Carlos I. či Isabela Kastilská. Španělská historie rozhodně není nudná a tato kniha to jen dokazuje a vy se tak díky ní dozvíte plno nových informací a třeba se tak jako já do této země a její historie bezhlavě zamilujete.

Občas není na škodu vrátit se do minulosti a když se jedná o španělskou historii tak tu rozhodně berte všemi deseti. Nebudete litovat. Zkuste to pak jako já a pusťte si nějaký španělský film a po něm se začtěte do této knihy klidně za zvuků nějaké té překrásné španělské hudby a nechte historii ožít. K dokonalému zážitku pak schází asi jen barevné fotografie a ilustrace v knize místo černobílých a pro milovníky vína nějaké to jejich španělské tekuté zlato.