Caesar

Caesar Originální název: Caesar

Dilia - 1969

Dilia (1969) 79

Ceasar je společná divadelní hra českých herců a dramatiků Jana Wericha a Jiřího Voskovce z roku 1932.
Hra představuje Caesara jako přihlouplého a stárnoucího muže, který touží po válce. V postavě Caesara jsou patrné rysy italského diktátora Benita Mussoliniho. Od této hry je Osvobozené divadlo považováno za politické divadlo. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Jiří Voskovec Jiří Voskovec
*19.06.1905 - †04.07.1981

Jan Werich Jan Werich
*06.02.1905 - †31.10.1980

:::TOMAS:::
  29. 9. 2012, 11:33
Sice to nebude moje nejoblíbenější satirické drama, ale je to pěkná hra. Souhlasím s linhartkou, že živé představení musí mít ty pravé grády. Nicméně i na papíře to bylo fajn. Nejvíce se mi líbily Ciceronovy ohrané a nacvičení řeči o svých zásluhách, nápad Marca Antonia na zřízení protikorupční komise, Kleopatřino rozdělení milenců podle hodin a závěrečný turistický průvod :-). Doporučuju přečíst.
linhartka
  11. 6. 2011, 20:47
Průkopnická politická satira Voskovce a Wericha, když jsem tuto hru četla, málem jsem se válela po zemi smíchy, nedokážu si představit, jak humorná musela být samotná inscenace x)