Kašpar z hor

Literární čajovna Suzanne Renaud - 2001
ISBN: 80-902231-5-X

Literární čajovna Suzanne Renaud (2001) 80-902231-5-X 669
Vyšehrad (1969)

Odehrává se v době napoleonských válek a pádu císařství, avšak tyto vzrušené události se jen vzdáleně dotýkají prostých obyvatel malých městeček a statků uprostřed polí a lesů, kteří věří v Boha stajně jako v nadpřirozené bytosti, ovládající kouzla a čáry. Kašpar z hor - legendární postava, planá tělesné síly a odvahy, ale vynikající i bytostí, je nerozlučně spjat s tragickým osudem rodiny své sestřenice, kterou se marně snaží ochránit před nenávistnou zlobou dobrodruhů, vyděračů a zločinců, jimž se tento nepřístupný kraj stal domovem. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Henri Pourrat Henri Pourrat
*07.05.1887 - †16.07.1959

Parzifal
  10. 3. 2015, 12:12
Dílo v pravém slova smyslu krásné- bohaté vnějšími i vnitřními ději.Drsná krajina plná temných lesů a zrádných močálů, v ní lidé něžní i drsní, vášniví i zahloubaní. Ještě více než titulní Kašpar, mě zaujala postava Anny Marie- dívky a ženy stíhané zlobou a neštěstím, ale přesto nezlomené schopné milovat své bližní a pomáhat jim nést břemena jejich životů. Kašparem jsem se po letech šťastně vrátil k četbě i rozsáhlejších románů