Originální název: Le Fantome de l´Opéra

ISBN: 978-80-7390-148-6

Omega (2015) 978-80-7390-148-6 344
XYZ (2008) 978-80-86864-80-8 315
Levné knihy KMa (2006)

Nové vydání klasické knihy z pomezí žánru fantastického románu a rodící se moderní detektivky. Autor vypráví romantický příběh krásné zpěvačky a jejích dvou ctitelů, z nichž jeden je tajemným fantomem Opery, upoutá čtenáře barvitým vylíčením prostředí pařížské Velké opery s jejími galapředstaveními, plesy a tajemným zákulisím. Román Fantom opery je největším úspěchem jeho tvůrce, francouzského novináře, detektiva a romanopisce Gastona Lerouxe.Získal si oblibu milionů čtenářů po celém světě, bylo podle něj natočeno několik filmů, vznikly divadelní a televizní inscenace a také známý a úspěšný muzikál. (Založil/a: Oskar)

Ariko
  8. 9. 2014, 15:52
Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí "napudrovaného" filmu s Gerardem Buttlerem. Leccos je v knize vysvětleno navíc, tak jak to většinou bývá ve srovnání s filmem a v podstatě se mi kniha i líbila :)
Peetuliska
  26. 2. 2014, 16:15
Christina je operní pěvkyně, po smrti svého otce se snaží dále uskutečnit jeho sen - zpěv, ale jako by ji něco chybělo, tu náhle k ní přijde Anděl hudby, o kterém ji její otec vyprávěl a ona znovu objeví sílu hudby i svůj hlas. Na scéně se také objeví její přítel z dětství, do kterého je zamilovaná a on do ní, jetu ale tajemný Anděl hudby, který Christinu vroucně miluje a nechce se jí vzdát.

Abych pravdu řekla, čekala jsem od toho něco poněkud jiného, psáno stylem, který se velmi dobře čte, ale příběh ošklivého muže zamilovaného do krásky, která miluje jiného, mě moc neoslovil.
Tanmut
  13. 11. 2014, 12:14
Viděl jsem Krysy z temnot, komedii ač dost, ne tolik bizarní jako tento román, který roztáči historicky determinovanou francouzskou posedlost podzemními chodbami a tajnými vchody do úplně jiných obrátek.
Při čtení Holmese dýchne na čtenáře odměřenost a distingovanost britských gentlemanů, z Fantoma opery v okamžiku tryská jakási pompézní joi de vivre (což o to, pompa k opeře patří - pokud tedy nejde o takovou avantgardní šílenost jako třeba Šostakovičův Nos, kde ani té radosti ze života moc není); stejně těžko si lze představit Holmese jako pařížského bonvivána i fantoma prohánějícícho se zdmi Royal Opera House.
Snad to, že byl Fantom vydáván na pokračování v časopise, způsobilo jeho neuvěřitelnou žánrovou rozmanitost až roztříštěnost. Fasáda se tváří jako kriminalistický dokument, ze začátku se střídají motivy tragické i komické, vážné i groteskní, posléze se na stěnách gotického románu objeví obrazy osudové milostné linky jako z červené knihovny a až po sundání lešení mysteriózního fantasy se z celé stavby románu vyklube verneovské science fiction.
Příběh tohoto Fantomasova staršího bratříčka mě zase příliš nebavil, ale mnohotvárnost jeho kompozice ano.
Bloodym
  3. 12. 2013, 13:13
Knihu jsem nejprve četla v zjednodušené anglické verzi, kterou mi půjčila kamarádka na chatě. Po návratu domů jsem neodolala a v knihovně si vypůjčila českou, nezkrácenou verzi.
Lucy Sisk
  14. 11. 2015, 20:38
Obsahuje spoiler spoiler Fantom měl jméno - Erik. Když o sobě mluvil, nepoužíval jméno Erik, a když mluvil o Erikovi, mluvil ve 3. osobě, č. j. Jeden člověk o něm znal pravdu - Peršan.

Erik jako dítě utekl z domova a stal se z něho mistr propadlišť a milovník tajných dveří. Erik byl iluzionista a dokázal, že může předvádět krásu i to nejhorší z lidské mysli. Většinu své krutosti si vytříbil právě v Persii.

Jak skončil? Tři týdny po propuštění Christiny zemřel. Zlomený, když poznal jaké to je, být milován.
DanielOsbourne
  13. 8. 2013, 20:43
Ne že by se mi kniha nelíbila. To vůbec ne. Je to kvalitně napsaný román. Jediné co mi na knize trochu vadilo byly občasné úlety od reality. Leroux se snaží navodit reálný příběh, který se skutečně stal. Možná je to pravda, ale občas tomu kniha nenasvědčuje svojí fantaskností. Také bylo složité si správně představit vše co se dělo v samotných útrobách opery. Kniha má však určitě své kouzlo, které mě dostalo. A to je hlavní.
Ruxandra
  13. 8. 2012, 8:22
Osobně mám radši propracovanější verzi příběhu od Susan Kay, ale přeci jen i původní kniha má něco do sebe.
24601
  13. 4. 2013, 10:39
Když jsem knihu četla poprvé, moc mě nenadchla - a to i přesto, že jsem věrnou fanynkou příběhu - Lerouxovo podání bylo možná až příliš "detektivní". Když jsem knihu četla podruhé, zhltla jsem ji jedním dechem! A upřímně, nebýt Lerouxe, nenadchla bych se ani pro muzikál, poněvadž ten by neexistoval.
Clementine
  30. 5. 2012, 12:50
Knihu jsem si toužila přečíst potom,co jsem viděla filmové zpracování... Ve filmu mě nadchly kouzelné písně, ale kniha mi dala daleko lépe popsaný děj... Rozhodně pro mě kniha nebyla zklamání,ba naopak,přečetla jsem ji jedním dechem a nadchla mě
Roux
  25. 8. 2012, 14:07
Kdybych ten příběh neměla ráda, tak to snad ani nedočtu. Mě se bohužel Fantom hodně špatně četl. Slova mi vůbec nenavazovala. Čtení tím pádem bylo spíše trestem.