Byl Hitler nemocný?

Byl Hitler nemocný?

Naše vojsko - 2011
ISBN: 978-80-206-1231-1

Naše vojsko (2011) 978-80-206-1231-1 328

Čtyři měsíce po skončení války sdělil Hitlerův osobní lékař Theo Morell svému spoluvězni Karlu Brandtovi: „Hitler vlastně nebyl nemocný.! Brandt, jako pověřenec pro „eutanazii“ (vražednou akci) hluboko zapletený do zločinů nacistického režimu, to však zpochybnil. Osobní lékař prý „vůdce“ „zničil svými injekcemi“ a teď se snaží ospravedlnit, poznamenal. Podle něho nese odpovědnost za to, že se z Hitlera nakonec stala lidská troska, pouze Morell. Obraz sešlého a na lécích závislého psychopata v bunkru říšského kancléřství patří k nejdéle přežívajícím mýtům o Hitlerovi. Vysvětlení se zdá být jednoduché: Kdo nechá zavraždit miliony lidí, musí být nemocný. Hans-Joachim Neumann a Henrik Berle si tuto otázku položili a hledají odpovědi, mj. v kompletní pozůstalosti Hitlerova osobního lékaře Modelka, lékařských posudcích, farmakologických analýzách a rozhovorech se svědky oné doby. Dospívají k jednoznačnému a závěrečnému nálezu. (Založil/a: Esther Darnett)

#hitler
Henrik Eberle Henrik Eberle