Originální název: Doctor in the House

XYZ (2009) 978-80-7388-236-5 239
XYZ (2007) 978-80-87021-85-9 239
Ivo Železný (1993) 80-7116-533-6 151 překladatel: František Gel
Mladá fronta (1969) 152

První svazek z populární série knih vyprávějících humorné historky ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. V omšelé nemocnici uprostřed chudinské čtvrti Londýna se skupinka mediků připravuje na náročné povolání zatímco průpravu pro praktický život získávají v nedalekém hostinci. Autor zachycuje osudy studentů ode dne úspěšného složení přijímacích zkoušek na lékařskou fakultu až po nástup do opravdové lékařské praxe. Často sebeironizujícím způsobem odkrývá jejich někdy až komické proplouvání zkouškami a jinými studijními peripetiemi, první setkávání jak s alkoholem, tak s opravdovými pacienty, ale také zážitky při operacích i pitvách. Peprným historkám o svém majestátu neujdou ani zdravotní sestry a jejich mnohdy neukojené touhy ulovit si mezi perspektivními lékaři dobrou partii. (Založil/a: Oskar)

Rames
  23. 6. 2014, 15:02
S autorova vyprávění získáme dojem , že není nic snazšího než studovat medicínu a nic veselejšího než pracovat v nemocnici. To že Gordonovi ještě zbyl čas i smysl pro humor je hodno obdivu.
......."Vzteky jsem se už neznal. Říkal jsem si, že to dítě porodím, i kdyby čert na trakaři jezdil. A kdyby se nevycválané dítko vydalo do světa o vlastní újmě, aniž na mě počkalo, že je prostě uškrtím.
Překlad Františka Gela připomíná filmy pro pamětníky.
Pend
  30. 7. 2012, 19:17
Vedle Herriota klasika britského humoru, díky tloušťce skvělá na odpočinek. Tohle se čte jedním dechem. A dokonce se povedlo i filmové zpracování.
cheyene
  17. 1. 2014, 12:34
Jakmile se do knihy začtete, už ji neodložíte. Je jak stvořená pro chvíle oddechu u kávy či před spaním, neboť je psána v pohodovém a úsměvném duchu, brzy si zvyknete na hlavní hrdiny a těžko se s nimi na konci knihy loučíte. K Doktoru v domě jsem se dostal díky známému sitcomu, který nemá chybu! Je sice v mnohém jiný než kniha, liší se jmény postav i příhodami, avšak v mnohém z díla Richarda Gordona vychází a podobnost mne vždy potěšila. V postavě Grimsdyka jsem jednoznačně viděl seriálového Stuarta-Clarka a v hlavním hrdinovi Michaela Uptona. I prostředí nemocnice jsem měl před očima to seriálové. A nevadilo mi to. Naopak. :)
veronikamerika
  11. 4. 2013, 16:25
Nasla jsem v knihovne ve vyrazenych knihach co se davaji zadarmo. Hodne me ovlnivnil serial, ale tuto knizku ne, ta je nekde jinde, hrdina se jmenuje jinak nez v serialu ale vsem medikum jde jen o jedno...Jak zvladnout studium!
Petty
  26. 4. 2010, 0:07
Skvělý, typicky anglický humor.. I přes zdání, že se v celé knize nic neděje od ní člověk neodtrhne oči dokud ji nepřečte. Což navíc není díky její délce nepřekonatelný problém. Zkrátka skvělá odpočinková četba :)