Robin

Robin Originální název: Robin

Šulc-Švarc - 2007
ISBN: 978-80-7244-271-3

Šulc-Švarc (2007) 978-80-7244-271-3 240

Titulní hrdina nejznámějšího románu Zdeny Frýbové je hrubosrstý foxteriér. Toto nevinně vyhlížející štěně mělo být strážcem idylické pohody a radosti u rodinného krbu. Všechno se však vyvinulo úplně jinak a roztomilý Robin doslova rozhýbe svou rodinu toulkami po Praze i útěky do rozlehlých šumavských hvozdů. Je tvrdohlavý, rád se předvádí a vymýšlí rafinované kousky, aby prosadil svůj názor. A tak Robinova rodina proti své vůli začne žít úplně nový, nevšední život, kterým není vždycky nadšená. Vyprávění o Robinovi a jemu podřízené rodině se určitě bude líbit každému, kdo má rád humor a smích. Robin je už po dvě desetiletí nezapomenutelný pro čtenáře, a jak se píše v knize, je nezapomenutelný také pro známé pejskaře, příbuzné a přátele Zdeny Frýbové, která k tomu dodává: "Je nezapomenutelný i pro mne, tak jako pro ženu bývá nostalgicky nezapomenutelný muž, který jí z života učinil peklo." (Založil/a: Oskar)

Rutsuka
  9. 10. 2013, 15:54
Ke knize jsem se dostala tak, že jsem chtěla zjistit, co je na tom tak super, že se k tomu moje "tchýně" vrací minimálně jednou za rok. Už po přečtení prvních pár stránek jsem pochopila. Pro pejskaře bych to označila za povinnou literaturu a myslím, že se to bude líbit i ostatním, co se rádi zasmějí, mají rádi ironii, sarkasmus a (nejen černý) humor. Nyní čtu druhý díl, u nějž jsem očekávala slabý odvar oproti prvnímu, ale zatím mi to přijde stejně povedené jako jednička (čtu to s odstupem cca dvou let a konkrétní příběhy z prvního dílu si už úplně nepamatuju).
pove
  30. 12. 2011, 19:42
Knihu jsem četla asi ve třinácti letech, smála jsem se jak blázen. Super kniha, doporučuji všem od dvanácti let, naprosto oddechová četba.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:55
Humorná Robin od Zdeny Frýbové pobaví každého, kdo má rád pejsky. Na své si však určitě přijdou i nepejskaři. Neválela jsem se smíchy po podlaze, protože já obecně mám s humornou literaturou trošku problém, proto ji s oblibou nazývám úsměvnou. Tedy jsem se usmívala a velice živě si Robinovy kousky představovala. Některé popisy útěků a následného hledání by mohly být možná kratší, ale to je jen můj subjektivní pocit. Určitě knížku doporučuji k přečtení. Je to ten tip knihy, kterou můžete vzít kdykoliv, otevřít na jakékoliv stránce a třeba si zlepšit smutnou náladu. Robinovi a paní Frýbové se to jistě povede.
leprechaunek
  19. 7. 2012, 19:07
Humorná, správně praštěná, začíst se do ní je jako mít v ruce kus sluníčka za deštivého dne. Dlouhou dobu to byla jedna z mých nejmilejších knížek, ale s přibývajícími léty mi některé situace přišly ani ne tak humorné, jako spíš naivní... Přesto nejde nedoporučit, úžasné pohodové čtení.
Knihomolka
  13. 10. 2011, 15:32
Jedna z "nejohmatanějších" knížek v mé knihovně. Pokaždé se k ní hrozně ráda vracím. Paní Frýbová patří ke spisovatelkám, které skutečně mistrně vládnou českým jazykem. Rudolfův sarkasmus je pověstnou třešničkou na dortu.
Hanullka
  16. 3. 2015, 22:34
Výborný. Dlouho na ni budu vzpomínat a vím, že na ni zase někdy dojde. Je nadčasová a tolik pravdivá
segedy
  21. 1. 2011, 13:59
V závěru této knížky je napsáno, že všechny lumpárny Robina jsou podle skuečnosti.A jestli ano no tak to klobouk dolů. To by ustál jenom anděl. A tou paní Frýbová při psaní byla.Děkuji
Robina
  4. 12. 2010, 8:46
Dobrý den, zdravím všechny příznivce ROBINA, tato kniha se mi dostala poprvé do rukou dobře patnáct let zpátky. Mohu říct, že jsem si ji zamilovala na první,,pohled'' a dodnes mě provází všemi obdobími mého života.Spolehlivě mě pobaví, znám ji skoro,,zpaměti'' ,dokáže mě vrátit do pohody, prostě je to bezvadná knížka,má srdce i duši díky za ní.
Vaše Robina.