Hvězdní honáci

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Altar - 1996
ISBN: 80-85979-07-1

Altar (1996) 80-85979-07-1 313

Lidstvu se otevřela cesta ke hvězdám. Hyperprostorová stvoření, důvěrně přezdívaná "krávy", mohou ve svých útrobách přenášet lidi, stroje i suroviny. Kdo ovládá krávy, ovládá celou Galaxii.
Hrabě Kuzněcow, potomek jednoho z nejstarších rodů Císařství, je přesvědčen, že je to jeho posláním. Ale v boji s Hvězdnými honáky rozhodují vedle dělových věží a vrhačů antihmoty i nevyzpytatelné zákony psychokinetiky. Je to závod s časem, protože zatímco lidé potřebují krávy, krávy potřebují hvězdy... (Založil/a: Lonwenien)

Rames
  16. 12. 2014, 10:37
Věřím, že kdyby se mi tato kniha dostala do rukou v dětství, asi by mé hodnocení bylo mnohem vyšší. Jasně vymezené hranice mezi dobrem a zlem, naivita v rozhovorech mezi hlavními hrdiny, neustálé navracení padoucha na scénu i když byl na hlavu poražen v předchozím vyprávění a nedostatečné a hlavně málo uvěřitelné zdůvodnění proč se tak děje.
MM1979
  22. 4. 2016, 12:56
Ač jsem fanouškem sci-fi, tak toto je jedna z mála knih, co jsem nedočetl a rozhodl ji dát rozečtenou do bazaru .-(