Otcem i matkou proti své vůli

Otcem i matkou proti své vůli Originální název: Otcem i matkou proti své vůli

Šulc-Švarc - 2009
ISBN: 978-80-7244-252-2

Šulc-Švarc (2009) 978-80-7244-252-2 458

Román Zdeny Frýbové přináší čtenářům humor, komické a groteskní situace, kriminální zápletku a téměř romantický milostný příběh. Třicetiletý klasický filolog Rudolf Foster vede v americkém univerzitním městě idylický život, tu a tam zpestřený nezávaznými známostmi. To vše se změní, když ho rodina přiměje, aby si o prázdninách vzal na starost dva malé synovce. Temperament a rozverná uličnictví kluků, jimž se stal proti své vůli otcem i matkou, přivádějí Rudolfa k zoufalství a obracejí jeho dosavadní život vzhůru nohama. Nebýt však těch dvou rošťáků, nikdy by se neseznámil se slečnou Eliškou, která je dětmi přímo nadšena. A nedá na ně dopustit ani po svatbě s Rudolfem, na které jeho synovci způsobí několik roztomilých katastrof. Čtenáři se v románu pobaví hlavně tím, jak i děti dokážou zamávat životy nás dospělých. O této své knize Zdena Frýbová řekla: "Všechny knížky jsem vždycky psala ráda, ale většinou jsem taky byla šťastná, když jsem dopsala poslední větu. A pak jsem napsala knížky, s jejichž rukopisem jsem se loučila nerada, protože něčím bytostně odpovídaly mému nejniternějšímu ladění. A k takovým patří román Otcem i matkou proti své vůli."

(nakladatelství Šulc-Švarc) (Založil/a: Oskar)

Keatin
  23. 3. 2012, 8:06
Ani tato kniha mne nezklama. Hýtu a Batula ...ty bych nepřála ani svému největšímu nepříteli. Vtipné, svižné, čtivé. Bavila jsem se od začátku do konce. Stécek Huof je nepřekonatelný a jeho ironií jsem se opravdu nakazila.
calamity-jane
  2. 8. 2013, 14:26
Vtipně psaná kniha, která má spád, nicméně ke konci už mi to přišlo moc ... nenápadité či jak to nazvat. Ze začátku jsem ji hltala jedním dechem a pak už to ale bylo pořád stejný
IOIOIO
  23. 5. 2011, 19:17
Myslím, že v době, kdy toto paní spisovatelka psala, musela se o ni již pokoušet senilita, jinak si takový sešup nedovedu vysvětlit.............................
lenka40
  24. 2. 2016, 7:32
Jedna z mála knih ,u kterých jsem se přistihla že se směji nahlas a ráda se k ní vracím.Ale musím také přiznat že nemusí sednout každému. Ale i tak doporučuji .
Mikolka
  2. 4. 2016, 17:33
Kniha je moderněji pojatým přepisem knihy Johna Habbertona Hýta a Batul (podtitul Helenina drůbež - děti jiných rodičů). Verzi od Frýbové jsem četla v dospívání jako první a zamilovala si ji. K originálu jsem se dostala až jako dospělá a utvrdila se ve fascinaci touto dětskou dvojicí.
hokee
  17. 2. 2014, 15:42
Jak už je zmíněno v předchozích komentářích, tak od poloviny už mi děj také připadal hodně natahovaný a příhody (neplechy) pořád dokola na jedno brdo. Pravdou ale je, že u knížek se často nahlas nesměju, u této se mi to několikrát stalo :-) Téček Huóf je hrdina a Batul s Hýtou prostě miláčkové!! Na někoho by knížka možná mohla zafungovat jako dobrá antikoncepce :)