Počasí

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Euromedia Group - 2003
ISBN: 80-242-0939-X

Euromedia Group (2003) 80-242-0939-X 240

Počasí je posledním fenoménem na Zemi, který si lidé dosud nedokázali podmanit. Nejsme schopni je ani přesně předpovídat, ani je nedokážeme ovlivnit. Jak ale funguje? Tato bohatě ilustrovaná kniha, která doprovází i televizní seriál BBC, nás zavede do nitra procesů, jež počasí utvářejí. Od hurikánů po písečné bouře a od monzunů, sněhových bouří, přes sluneční bouře a jet stream, všude tam nás doprovodí kniha Počasí. Najdeme v ní vysvětlení těch nejnebezpečnějších projevů zemského klimatu. Za pomoci dokonalých počítačových animací nám zprostředkuje těžko viditelné divy světa a pomůže nám představit si, jak vypadá vnitřek tornáda a další jevy. Jak se podařilo Japoncům za druhé světové války nepozorovaně dopravit bomby až na území USA? Proč v Los Angeles stoupá počet vražd právě ve dnech, kdy vane vítr zvaný Santa Ana? Jak může projekt Cirrus pomoci vědcům zmírnit ničivé účinky hurikánů? Publikace Počasí přináší nejnovější vědecké poznatky, a díky nim dává odpověď nejen na tyto a podobné otázky, ale také naznačuje, jaký bude dopad současných globálních změn počasí v našem nevypočitatelném světě. (Založil/a: Esther Darnett)