Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí a v revoluci
Originální název: Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí a v revoluci

Levné knihy KMa - 2004
ISBN: 80-7309-172-0

Levné knihy KMa (2004) 80-7309-172-0 544
Československý spisovatel (1991) pod názvem ŠVEJK V RUSKÉM ZAJETÍ A V REVOLUCI

Vaňkovo pokračování Osudů dobrého vojáka Švejka musíme vnímat jako samostatné dílo, za které byl autor po nástupu komunistů literárně ostouzen a očerňován. Po přečtení díla si uvědomíme, že slavné Švejkovy citáty jsou často převzaty právě z Vaňka. (Založil/a: Esther Darnett)

Karel Vaněk Karel Vaněk
*28.03.1887 - †1933

cizinec
  3. 7. 2013, 8:48
Dílo je poněkud nižší kvality, než Osudy dobrého vojáka Švejka, nutno podotknout, že ne o moc.
Člověk se zde nezasměje jako u prvního dílu, ale na druhou stranu - zákopová válka a nucené práce nejsou žádná selanka.
Solvi
  14. 1. 2016, 22:28
Obsahuje spoiler spoiler Podle mého názoru podstatně lepší než Švejk od tvůrce Jaroslava Haška. Prostě mi Vaňkův styl seděl a Haškův ne.
Navíc jsem viděl prvně filmy a poté jsem četl předlohu, což jistě ovlivnilo i mé hodnocení. Před těmito dvěma knížkami jsem měl tu výhodu, že jsem netušil, co mě čeká, protože zfilmovány nebyly. A bavil jsem se náramně, např. když stříleli kněžně za šaty vši nebo když ortodoxním muslimům hodil Švejk omylem do polévky kousky vepřových střívek z párků.