Čchi-kung Čung-jüan, Teorie a praxe, Střední tan-tchien

Čchi-kung Čung-jüan, Teorie a praxe, Střední tan-tchien Originální název: Čung-jüan čchi-kung. Razvivajuščaja sistěma. Kniga dlja čtenija i praktiky

Eugenika - 2003
ISBN: 80-89115-26-8

Eugenika (2003) 80-89115-26-8 192

Čchi-kung lze velice obtížně zařadit k nějakému konkrétnímu vědnímu oboru. Tvoří totiž specifický systém, který se vztahuje jak ke sportu, medicíně, způsobu vzdělání, tak také k psychologii a exaktním vědám. Čung-jüan čchi-kung je metoda, s jejíž pomocí snáze dospějeme k pochopení vlastní existence a okolního světa. Jedním z jeho cílů je řešení zdravotních problémů fyzického těla. Druhým úkolem je regulovat naše myšlení do té míry, abychom mohli žít v těch sociálních podmínkách, v nichž žít musíme. Tato kniha je pokračováním první části "Spodní tan-tchien" a autor zde popisuje přeměnu energie v sílu, což způsobuje změny ve fyzickém těle. Jedním z cílů cvičení je také vytvořit cestu k tomu, aby náš duch mohl vědomě opustit tělo. (Založil/a: Leafbower)