Škobrtnout o štěstí

Škobrtnout o štěstí Originální název: Škobrtnout o štěstí

Dokořán - 2007
ISBN: 978-80-7363-127-7

Dokořán (2007) 978-80-7363-127-7 336

Co je to štěstí? ... zeptal se kdysi klasik ... A co byste na to řekli vy? Víte, co je to štěstí? Daniel Gilbert by se s vámi vsadil, že si myslíte, že víte, ale s největší pravděpodobností se mýlíte. Profesor psychologie na Harvardské univerzitě Daniel Gilbert se nám ve své poutavé a odhalující knize snaží vtipným způsobem a na nám blízkých příkladech z praktického života naznačit, jak moc jsme ovlivněni a často zrazováni naší vlastní myslí a jak nám mohou hranice představivosti stát v cestě za opravdovým štěstím. Na základě poznatků celého spektra vědních oborů, především psychologie, kognitivní neurovědy, filozofie a behaviorální ekonomie, Gilbert dokazuje, že stejně jako si mylně vybavujeme naši minulost, chybujeme i v našich představách o budoucnosti. V závěru knihy se zabývá otázkou přenosu nesprávných přesvědčení mezi lidmi a uvádí typické příklady obecně rozšířených domněnek o lidském štěstí - hodně peněz, děti, sláva, kariéra a jiné. Vcelku abstraktní téma hodné akademické debaty je nám zde díky Gilbertově vtipu a mnoha reálným příkladům z běžného života předkládáno živě a zábavně. Věřte nebo ne, mnohým z vás otevře oči a svět už pro vás nikdy nebude stejný. (Založil/a: TrissRc)

Daniel Gilbert Daniel Gilbert
*05.11.1957

TrissRc
  7. 9. 2011, 16:59
O dojmu z této knihy se podělil blogař M. Čermák zde: http://blog.peoplecomm.cz/clanek/skobrtnout-o-stesti