Emoční alchymie

Emoční alchymie

Columbus
ISBN: 978-80-7249-093-1

Columbus 978-80-7249-093-1 294

Autorka Tara Bennett Golemanová ve své knize Emoční alchymie nabízí metodu k uklidnění mysli, k jejímu oproštění se od rušivých emocí. Na základě vlastních zkušeností shrnuje poznatky a metody kognitivní psychologie a neurologie, psychoterapie, buddhistické psychologie a praktické aplikace vědomého vnímání. Text měl být původně součástí knihy autorčina manžela Daniela Golemana Emoční inteligence, nicméně autorka se nakonec rozhodla vydat ho jako samostatnou publikaci. "Budeme-li schopni nalézt vnitřní klid, budeme žít v míru s lidmi kolem sebe," říká dalajlama. Náš vnitřní klid obvykle narušují nepříjemné emoce, jako jsou nenávist, zlost, pýcha, vášeň, lakota, závist a jiné, a obvykle si vybírají daň i na našem fyzickém zdraví. Tibetská medicína už dávno považuje mentální a emoční poruchy za původce řady organických chorob včetně rakoviny, a západní vědci i lékaři se k této teorii čím dál víc přiklánějí. Rušivé emoce jsou příčinou neetického chování - jsou podkladem úzkosti, deprese, zmatenosti a stresu. Protože si neuvědomujeme jejich destruktivní charakter, necítíme potřebu se jim postavit. (Založil/a: Esther Darnett)