Strom

Strom

Podtitul: v koruně naděje, v kořenech smutek

Originální název: Our father who art in the tree

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-825-4

Jota (2011) 978-80-7217-825-4 159

V koruně naděje v kořenech smutek.

Srdečná, emocemi nabitá a zároveň ryzí křehká četba o tom, jak žít se ztrátou milované osoby. Měla jsem to jednoduché: svatí byli v nebi a strážní andělé měli roztažená křídla jako Batman a můj táta zemřel a odešel žít na strom na našem dvorku. Po smrti svého otce pojme desetiletá Simone přesvědčení, že jeho duch sídlí ve stromě u nich na dvoře. Když na něj vyleze, může si s tátou dokonce vyprávět. Ze svého objevu má velkou radost a svěří se s tím své matce, má to být jejich malé tajemství. Matka začne se zesnulým manželem hovořit také, ovšem jeho přítomnost má na ni zcela negativní dopad, brání ji žít dál. (Založil/a: petuushkaaa)

Introvert
  4. 3. 2014, 18:09
Zajímavá myšlenka. Knížka o tom, jak je těžké oprostit se od dosavadního života. Zaujala mě situace, kdy Strom neunese pohled na nový život své bývalé ženy a žárlí na ni.
Není to špatné, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale podruhé už bych ji do ruky asi nevzala...
JarKun
  15. 2. 2015, 16:35
Velké překvapení. Na knihu jsem sáhl v knihovně jen tak, jelikož se mi líbil obrázek děvčátka, sedícího na stromě. Dostal jsem nečekaně silný lidský příběh vzpomínek děvčátka na předčasný odchod vlastního táty ze světa. Psáno často až stroze a popisně, ale přesto z příběhu vyniklo to, jak se cítily děti v situaci po odchodu otce a jak rozporuplné city pak měly ke své matce, která se s novou situací v rodině sama hodně prala. Knížka dojemná, pěkná, místy vtipná, místy smutná, rozhodně stojí za přečtení.
Mina
  13. 10. 2013, 14:16
Vzhledem k tomu, že jsem zvyklá číst spíše díla, jež vznikla často již před několika staletími, musím přiznat, že mě "Strom" nijak zvlášť neohromil. Má nějaký přesah snad ve třech větách na jedné z několika posledních stránek, ale jinak bych řekla, že toto dílo patří k průměru. Nikoli však k tomu konzumnímu, nýbrž uměleckému.