Jeruzalémská bible

Jeruzalémská bible Originální název: Jeruzalémská bible

Krystal OP - 2010
ISBN: 978-80-87183-18-2

Krystal OP (2010) 978-80-87183-18-2 2238

Písmo svaté vydané Jeruzalémskou biblickou školou

Obsah: Starý Zákon, knihy básnické a poučné, knihy prorocké, Nový Zákon (Založil/a: Peeters)

PiGiFr
  9. 4. 2014, 9:49
Tuto knihu jsem ještě nečetl, proto ji nechci hodnotit.

Nejedná se zde o ekumenický překlad, který je v Česku asi nejrozšířenější, (na kterém spolupracují katolíci, protestané, prostě všechny křesťanské církve), ale jde o katolický překlad Písma svatého původně do francouzštiny a z francouzštiny pak do češtiny. Obsahuje více poznámek, které dovysvětlují souvislosi nebo některé dobové záležitosti, zvyky a podobně, což pomáhá chápat samotný text.

Chtěl bych se ještě vyjádřit k provedení záložek. Na první pohled efektní, ale prakticky nepoužitelné. Knihou se už nedá klasicky listovat - palcem pouštět stránky, protože v místě záložky stránky odpadnou po padesáti. Ale také tvarování rádoby na prst - "zapíchnout a otevřít" - nefunguje. Tak malé prsty opravdu nemám, a 500 stran papíru uzvednout konečkem jednoho prstu - to se člověk u listování aj zapotí.
Dle mého názoru, kdo si koupí Jeruzalémku už stejně přehled o knihách starého a nového zákona má, takže zas tak moc času neztratí, když tam záložky nebudou.
MM1979
  10. 9. 2016, 7:17
Není to moc čtivé... Hodně postav a nesouvislý děj. Chybí zařazení do sekce sci-fi, fantasy, pohádky. Za mě palec dolu - znova bych to nečetl.
cobykdyby
  11. 9. 2016, 15:52
Asi takhle: O Bibli se tvrdí, že ji nenapsali lidé, ale Bů. No ano, o snu také netvrdíme, že jsme si ho vymysleli, text Bible má stejnou povahu a základ. Tak se musí přistupovat i k jeho výkladu. Obrazně. A stejně jako sen, je toto sdělení, mýtické sdělení , nejvyšší “pravdou“. Jak řekl Erich Fromm: Nevyložený sen se rovná nepřečtenému dopisu… Kdo je autor nechávám stranou, sdělení každopádně přichází z nevědomí. Nejvyšší Anonym?