Děti na zabití

Děti na zabití Originální název: Děti na zabití

Strhující vyprávění Milady Golobové vtahuje čtenáře do příběhu, který autorka v dětství prožila na vlastní kůži. Před očima se její radostné dětství promění v peklo, které dokáže ze života udělat člověk člověku; peklo, kterým musela projít se svým mladším bratrem. (Založil/a: Ivanka67)

Milada Golobová Milada Golobová
*1919

Ducii
  11. 9. 2016, 12:37
Podobné příběhy o týraných dětech (ať už fyzicky či psychicky) čtu celkem často, vlastně ale poprvé jsem se asi dostala k českému příběhu. Myslím, že je důležité, že se to děje i u nás. Nejen v minulosti, v době, kdy vyrůstala Milada, ale i dnes.. třeba vedle u sousedů... Vždycky mne fascinuje jedna věc, totiž že si nikdo nevšímá, že s těmi dětmi není něco v pořádku. Pedagogové by v tomto měli být více aktivní a více vzdělávaní.
pove
  30. 12. 2011, 18:51
Nevím, zda mohu napsat, že je to hezky napsaný děsivý příběh o nenávisti macechy ke svým nevlastním dětem a naprostém nezájmu, podpantofláctví a zbabělosti jejich vlastního otce. Doporučuji, asi nic pro chlapy.
hrosula
  4. 1. 2014, 13:02
Tuto knihu sem četla jako malá. Do příběhu jsem se vžila o to víc, protože pocházím z městečka, ve kterém se to všechno odehrálo. Můžu jedině doporučit.
Mira
  24. 10. 2012, 9:23
Už je to hodně dlouho,co jsem knížku četla a nezapomenu na ni asi nikdy.Psané dobře,ale příběh odstrašující.Nemám sílu číst pokračování.
Sedmikraska4
  3. 2. 2012, 11:32
Četla jsem ji už před lety, ale ještě dnes mě běhá mráz po zádech, když se podívám na přebal knihy. Neuvěřitelné, co všechno se může dít za zavřenými dveřmi. A nejhorší na tom je, že je to pravdivé a mnoho příběhů i třeba horších, se odehrává i dnes.