100 nejvlivnějších osobností dějin

100 nejvlivnějších osobností dějin Originální název: The 100 a Ranking of the Most Influential Persons in History

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-0924-1

Knižní klub (2003) 80-242-0924-1 376

Uvažovat o osobnostech lidských dějin z toho hlediska, jak ovlivnili historii a život druhých, to není zcela obvyklá myšlenka. Ale seřadit 100 těch nejvlivnějších do žebříčku, podobně jako se řadí tenisté nebo pěvecké hvězdy, to už je myšlenka zcela neobvyklá. Americký univerzitní profesor Michael Hart ji nejen pojal, ale i zrealizoval. Tato kniha vyvolala řadu diskuzí, zájmu a polemik. Autorovo hodnocení lze ztěží hodnotit nějakými objektivními měřítky. Takový žebříček je tedy zcela subjektivní a sestavit jej bylo odvážným krokem. Kritika první díl zcela rozcupovala, a proto autor knihu přepracoval do současné podoby (r. 1992) Statisíce prodaných výtisků však svědčí o tom, že je to zdařilé a čtivé dílo.
Zdroj: Knižní klub (Založil/a: Peeters)

Rames
  6. 11. 2011, 19:22
Zajímavá publikace o známých i mně neznámých osobnostech. jejich vliv je relativní. Z autorova hlediska je nejvíce vlivných osobností z Británie.