Deník Otty Wolfa

Deník Otty Wolfa

Sefer - 1997
ISBN: 8085924153

Sefer (1997) 8085924153 364

První vydání originálního, ve světě ojedinělého textu: deníku patnáctiletého Otty Wolfa, který si začal psát v létě 1942, když se - spolu s rodiči a starší sestrou Felicitas - uchýlil do úkrytu v okolí obce Tršic u Olomouce. Otto deník vedl skoro po tři roky (ve střídajících se úkrytech v lese a v zahradě, přímo v obci a nakonec v blízké osadě Zákřově) až do své násilné smrti v dubnu 1945. Záznamy jsou dokumentem o osudu jedné židovské rodiny, o pozoruhodné solidaritě desítek prostých lidí, kteří riskovali životy, aby Wolfovy zachránili před transportem a téměř jistou smrtí. Jako by v pozadí se odehrává život vesnice se svými pohřby, svatbami, žněmi či nečekanými vstupy gestapa, i válečné dění, které otřásá celou Evropou. Předmluvu napsal L. Václavek, doslov napsal I. Klíma, který text krátil. (Založil/a: petuushkaaa)

Lecter
  6. 7. 2016, 19:37
Myslím, že tento deník se může zdát průměrně dobrým, většinu knihy tvoří opravdu zápisky, den po dni, patnáctiletého kluka.Tentokrát nejde o hrůzy z táborů, ale právě upřímné vyprávění s očekávanou nadějí.Knihu jsem si koupila, protože je mi blízká místem i některými jmény, a proto dám v hodnocení z osobních pohnutek lepší průměr.