Čarodějky ze Salemu

Originální název: The Crucible

Artur - 2009
ISBN: 978-80-87128-26-8

Artur (2009) 978-80-87128-26-8 160

Drama amerického autora čerpá ze skutečných událostí z konce 19. století v americkém městečku Salem. Na počátku příběhu stojí žárlivost, jejímž důsledkem je tragický hon na čarodějnice. (Založil/a: joedrahr)

Introvert
  18. 2. 2014, 18:13
Velmi smutné drama. Smutné nejen proto, že bylo inspirováno skutečnými událostmi, ale i z toho důvodu, že jím autor kritizoval novodobé politické zřízení. I z tohoto důvodu patřila u nás hra v minulém režimu mezi zakázané.
Fanatismus v jakékoli podobě je zlem, které bere lidem svobodu.
Tojaheva
  7. 3. 2016, 22:20
Po pravdě jsem vůbec nevěděla, že toto dílo bylo napsáno jako divadelní hra. Ale to mu rozhodně nic neupírá na jeho kvalitě nebo naléhavosti.
Dívat se na to, jak pár dívek ničí lidské živity jako mávnutím proutku je šílene. Ale některá doba je šílená a zarážející.
gofis
  16. 7. 2012, 8:55
Kniha velmi podobná románu Kladivo na čarodějnice. Děj se odehrává v 17. století v americkém městě Salem, kde žijí puritánští lidé. Popisuje čarodějnické procesy, které vznikly na základě pýchy, pomsty a chamtivosti. Autor zde představuje situaci, která nutí člověka se přiznat k tomu, co neudělal, jinak půjde viset, čímž poukazuje na nenormální procesy 50. let.
ubeilah
  14. 1. 2014, 11:02
Velmi dobré drama s úžasně vykreslenou atmosférou. Bohužel ve srovnání s Kladivem na čarodějnice absolutně neobstojí, proto dávám nižší hodnocení.
TOMICOLA
  23. 12. 2012, 19:24
Velice zajímavá a poutavá kniha, drama které vás pohltí svou tajuplnou, tmavou a až mystickou atmosférou. Zajímavé téma, inspirované skutečnou událostí a toho já jsem vždycky fanoušek! Sice dávám 4 hvězdy, ale i tak je tato kniha nejlepším dramatem, který jsem doposud četl!