Fotbalová horečka

Originální název: Fever Pitch

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-861-8

BB art (2002) 80-7257-861-8 263

Jedenáctiletý Nick zažil v roce 1968 dvě věci, jednu přelomovou, druhou prakticky banální: jeho rodiče se rozvedli a otec jej vzal na fotbalový zápas Arsenalu. Od té chvíle fotbal poznamenal jeho život tak, že stal posedlostí, které musí uhnout z cesty všechno. Pokud neuhne, jako tato úsměvná autobiografie, fotbal to nemilosrdně převálcuje. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

VenDulin85
  27. 3. 2015, 13:39
Neznám jiného spisovatele, který by mě přiměl přečíst si knihu o fotbalu a bavit se u ní. Nick Hornby je zkrátka výjimečný autor, Fotbalová horečka je šestým románem, který jsem od něj přečetla a doufám v překlad a brzké vydání jeho nového dílka, Funny Girl.
JarKun
  19. 5. 2013, 12:54
Hornbyho humor miluju. Neznám autora, u kterého bych se víc srdečně zasmál. Ani tato knížka nebyla výjimkou a jeho nadhled a zároveň fanouškovské zaujetí tvoří roztomile cynickou kombinaci. Nevýhodou Fotbalové horečky je to, že jsem ji četl až jako druhou od Hornbyho. Proto už mi jeho styl nepřipadal tak výjimečný, jako při prvním setkání s ním v knize Dlouhá cesta dolů. A oproti dlouhé cestě mi Fotbalová horečka přišla někdy jako zdlouhavý popis zápasových výsledků. Ale na druhou stranu ... fotbal někdy umí být tak nudná hra, že se na ni nedá dívat ani v televizi. Potom stojí ocenit hvězdičkami autor, který dokáže napsat o nudné remíze o:o třeba i celou ( a vcelku vtipnou ) kapitolu knihy:))
Melda
  13. 11. 2014, 18:53
Milé počtení o podobném bláznovi jakým jsem sám. Jen si nemůžu odpustit malé rýpnutí. Fanoušek Arsenalu neví o sportovní mizérii a holomajzně zhola nic.
Cracky
  22. 3. 2014, 11:34
Fotbalová bible pro všechny fanoušky Arsenalu a fotbalu všeobecně. Hornby v této knize s humorem popisuje svůj celoživotní vztah k výše zmíněnému klubu a každému, kdo má kladný vztah ke sportu, tuto knihu vřele doporučuji.

Mágr
  22. 2. 2012, 15:03
Hezký hold všem, kteří zasvětili svůj život jen jednomu jedinému klubu, aby mu zůstali věrní přes všechna zakolísání, sportovní, lidské tragédie, a ukázali, že kultivovanost má místo i ve fandovství..
borghi
  6. 8. 2010, 10:40
Dokonalost. Kdo aspoň jednou v životě pocítil štěstí po vstřeleném gólu nebo zklamání po prohraném zápase, kdo někdy vzplanul pro fotbal, musí tohle přečíst. Ještě kdyby tak Nick místo Gunners fandil Spartě.

---------------------

Kadibut
  17. 9. 2012, 20:02
Knížka, která popisuje co to znamená být věrným fotbalovým fandou nějakého klubu. Na to jaký je fotbal fenomén, tak inteligentních knížek o něm moc není. Tahle je ale asi nejlepší.
ArmeD96
  31. 10. 2013, 19:27
Must read pro každého fotbalového fanouška, už nemluvě o fanoušcích Arsenalu, nemůžu jinak, dávám 5*
Wacky14
  14. 6. 2010, 21:00
tak tady je perfektně podáno vysvětlení lásky k fotbalu těm, kteří ji stále nemůžou pochopit .. jestli ji nepochopí po přečtení fotbalové horečky, tak už nikdy .. (také film Fever Pitch je docela zajímavý)