Strážci moci

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Brána - 2011
ISBN: 978-80-7243-527-2

Brána (2011) 978-80-7243-527-2 311

Florencie v roce 1427. Chudičký Sandro sní o životě ve službách Medicejů. Jednoho dne ho osud skutečně svede s mocným Cosimem, hlavou této bohaté rodiny. Sandro začíná nový život a jeho štěstí se zdá být dokonalé, když se seznámí s překrásnou dívkou Tessou. Ale pak se na jasném nebi objevují temná mračna. Tessa náhle beze stopy zmizí a proti Medicejům se připravuje temné spiknutí…Intriky, milostné aféry, spiknutí – málokterý rod je opředen tolika tajemstvími jako Medicejové. Autor bestsellerů R. M. Schröder napsal napínavou historickou ságu, kterou zasadil do lesku renesanční Florencie. (Založil/a: Antonín)

Ariko
  13. 9. 2014, 17:16
Náhodně jsem tuto knihu našla v knihovně a nečekala jsem, že mě tak zaujme. Autor je velmi šikovný a barvitý vypravěč a dokáže z děje vytěžit maximum.
zelmi
  2. 1. 2014, 14:02
Mně se děj velice líbil. Kniha se dobře čte, takřka jedním dechem. Je to historický román, ale napínavý román. Samozřejmě se zde míchají intriky politické s osudy mladého páru a tak to možná někomu nemusí přijít zcela vhod. Já jsem si u příběhu odpočinula a málo kdy se stane, že se mi kniha tak zalíbí. Možná to bude tím, že více čtu literaturu faktu a tyto knihy mám jako odpočinkové čtivo. U té politiky bych jen podotkla, že je to pořád stejné a nijak mne to nepřekvapilo.
robin.salomon
  2. 12. 2012, 11:09
Kniha je napsána velmi srozumitelným jazykem, který osloví i naprostého laika. Kniha se mi líbila, je to příjemné odpočinkové čtení, jenž nezabere mnoho času, ale rozhodně pobaví. Renesanční Itálie, kde vládne zlatý florén a zákulisní intrika, vás určitě mile překvapí.