Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-128-0

Fantom Print (2011) 978-80-7398-128-0 368

Temnota kovaná v ohni nás coby první kniha ze série fascinujících vyprávění zavádí do nelítostného světa luku a šípu… mušket a kanónů… magie, diplomacie a přísah – v Impériu balancujícím na pokraji války.
V tomto světě je Konowa Rychlý Drak, bývalý velitel Imperiálních jednotek Železných elfů, považován za někoho zcela neobyčejného. Zavraždil místokrále, byl odsouzen válečným soudem, byl u toho, když byla rozpuštěna jeho oblíbená jednotka, a nakonec byl v nemilosti uvržen na místo, které nenáviděl snad nejvíce – do lesa.
Nyní má zájem pouze o to, aby byl ponechán sám se svým utrpením… jenže pro Konowu nic tak jednoduchého neexistuje. Záhadná a svůdná Visyna Tekoy, urozená dcera elfkynanského guvernéra, jej vyhledá v nebezpečné divočině, aby mu předala královský výnos, který umožňuje, aby jako důstojník Imperiální armády mohl s okamžitou platností pokračovat ve svém úkolu.
Na východě zvěstuje padající Červená Hvězda návrat magie, jež na dlouhou dobu ze země zmizela. Pro Konowu to je šance na vykoupení – dokonce i v případě, že celá záležitost vypadá jako sebevražedná mise. Vojáci, které má Konowa k dispozici, nejsou zdaleka takoví, jaké očekával. A nejhorší je, že jeho hlavním protivníkem v riskantní honbě za Hvězdou je obávaná Stínová vládkyně – legendární elfí čarodějnice, jejíž intriky směřující k absolutní nadvládě se šíří hlouběji, než by si kdy Konowa dokázal představit… (Založil/a: Antonín)

Chris Evans Chris Evans

Ignis
  24. 3. 2013, 19:47
Za mě spokojenost. Sympatické postavy a děj poměrně zajímavý. Teď jak to bude pokračovat, doufám, že to stávající laťku překoná a pokud ne, tak aspoň udrží.