Originální název: Forlorn River

Cedr - 1992

Cedr (1992)
F. Kosek (1948)
Novina (1930)

Lovec divokých koní Ben Ide s přáteli Nevadou (Muž záhadné minulosti) a Indiánem Modokem statečně čelí nařčení, že jsou spolčeni s tlupou zlodějů dobytka. (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Richie
  24. 9. 2016, 20:33
Velmi rád jsem se ponořil do krásného příběhu z drsného kovbojského prostředí, plného dobrodružství, přátelství, romantické lásky i statečného boje proti zákeřným úkladům nečestných zloduchů. Zane Grey tyto příběhy umí skvěle napsat a Ztracená řeka patří k jeho více povedeným. 80%
Francoa
  25. 9. 2011, 8:22
Ztracená řeka je první román,kdy jsem si uvědomil jméno autora.Jak pěkně znělo ZANE GREY a začal jsem ho vyhledávat.Bylo mě 11 a půl,byl jsem nemocen,přečetl jsem celý štos Rodokapsů a Rozruchů a otec mě zapůjčil s upozorněním,ať se knize nic nestane Ztracenou řeku.Bylo to jako nebe a dudy.Přátelství Bena Ida s mužem neznámé pověsti z Nevady a Indiánem Modokem bylo pro mně nádherné čtení.Roztržka s otcem,důvěra matky a sestry Hetie. Obnovená láska z dětství s Inou Blainovou.Chytání pstruhů s mladším bratrem Iny Marviem,kouzelné.Lov divokých koní do pasti podle starých zvyků Indiána Modoka,prostě život v přírodě,ano to,co jsem prozatím v žádných knihách tohoto žánru nečetl.Rodinné vztahy atd..Less Setter dobytkářský partner zbohatlého rančera Blaina,pomlouvá Bena a jeho pardy.Parta tří přátel se rozhodne,že zajme bandu zlodějů dobytka,aby dokázali svou nevinu.Ulovení Kalifornského ryzáka,strhující konec,ten mně vždy vehnal v dětství slzy do očí.A tak jsem se stal obdivovatelem Zane Greye. Zfilmováno dvakrát:r. 1926 st.Paramount,hl.r. Jack Holt a Arlette Marchal;r. 1937,st. Paramount,hl.r. Larry Buster Crabbe a June Martel.