Originální název: 13 Stunden in der Geisterbahn
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1690-0

Fragment (2013) 978-80-253-1690-0 256 Knihy Pomsta hraběte Gundolfa a Muž s ledovýma očima vyšly jako jedna kniha.
Fragment (2005) 80-253-0056-0 136

Staň se členem Klubu záhad! Pomocí superlupy objasni s ostatními členy strašlivé tajemství vily hraběte Gundolfa. Rohaté bytosti se žhnoucíma očima se tu plíží chodbami, tajemné zrcadlo pohlcuje obličeje, kostnaté ruce se lačně natahují po návštěvnících a tři prázdné rakve jsou již připraveny... V Klubové příloze s dalšími informacemi o případu také zjistíš, jak jsi obstál ty sám. (Založil/a: Stuart X)

Thomas Brezina Thomas Brezina
*30.01.1963

ČtenářH
  16. 1. 2015, 17:02
Přečetl jsem všechny díly a musím říct, že jsem se pokaždé při četbě bavil. Při některých více někdy méně, ale nakonec to pokaždé bylo napsáno dobře.
ShottieGunn
  6. 8. 2016, 14:05
Mám doma celou sérii Klubu záhad a jako malý jsem tyto knihy miloval. Proč se tedy aspoň na chvíli nevrátit do dětství??? :) Pomsta hraběte Gundolfa vypráví o strašidelném sídle, kde se lidé mění po 13 hodinách v příšery a celkově má tato vila děsivou historii spojenou se zlým Gundolfem, který rád strašil lidi. Když se jednoho dne ztratí kvůli pozvánce do vily známá členů Klubu záhad Uršula a poté jim zavolá o pomoc, neváhají a vydávají se jí zachránit. Tímto však rozpoutají mnohem větší zlo, než by sami očekávali...
Pamatuji si, že už jako malému byla Pomsta hraběte Gundolfa slabším kouskem ze série a bohužel se nic nezměnilo ani teď. Na poli literatury pro mládež se však jedná o nadprůměrné dílo. Kniha zaujala a navnadila na další čtení :)

Plusy knihy (možné spoilery): Velmi čtivé, bez hluchých míst, zajímavý děj, který vás nepustí, sympatické hlavní postavy a pěkná chemie mezi nimi (můj oblíbenec Nick), vedlejší postavy velmi doplňují a zpestřují děj (Kevin s Romanem, Kox, rodiče), zajímavý twist v prostředku knihy (Uršulino nalezení) a skvělé navození atmosféry strašidelného zámku (zrcadla!), hádanky udržují vaši pozornost a krásně přidávají na čtivosti a napětí

Mínusy knihy (možné spoilery): Jednoznačně chaotičnost děje (tu se děje tohle, hned se zase přeskakuje, přičemž přeskoky na sebe "nepasují"), logické chyby ve vypravování (masky by snad i lidé v minulosti odhalili a za hodinu by je nikdo nestihl provést zámkem, uspat a nalíčit; některé Uršuliny motivy zcela nevysvětleny), pár hádanek bez logiky a povětšinou byly dost na jedno brdo (tu páčku jsem nenašel do teď :D !!!; něco se zaprášením tam bylo tak 3x), pitomý a nesympatický (ve špatném slova smyslu) padouch objevující se až v polovině knihy

„Nad hlavami dětí se ozval pronikavý démonický smích. „Nikdy se odsud nedostanete! Potřebuji společnost. Byl jsem příliš dlouho sám.""