Originální název: Nevada

Cedr - 1992

Cedr (1992)
F. Kosek (1948)
Novina (1930)

Nevada je druhý díl románu Ztracená řeka,děj přímo začíná tam,kde končí předchozí kniha.Ben Ide stále netuší,že Nevada je pověstný pistolník Jim Lacy a doufá,že po odstěhování do Arizony se s ním zase setká. (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Richie
  19. 10. 2016, 0:00
Pokračování Ztracené řeky se mi rovněž líbilo. Příběh se značně rozšířil nejen o spoustu nových osob, ale také o nové krajiny, neboť hlavní hrdinové cestují do Arizony, kde hledají nové domovy. Tohle "dobývání Ameriky" s pomocí vozů zakrytých plachtou je zajímavý fenomén - Zane Grey celou cestu na několika stránkach popisuje, takže se můžeme seznámit jak takové cestování probíhalo.
V Arizoně ovšem ještě pořádek a právo fungovalo značně volně. V kraji řádilo plno lupičů, kteří ukrajovali z velkých dobytčích stád jednotlivých rančerů, a tak se příběh zákonitě dostal také do roviny střetu hlavních hrdinů s padouchy. A pistolník Nevada samozřejmě hraje jednu z hlavních rolí.
Nejen dobrodružství, ale i romantika Divokého Západu včetně komplikovaných lásek hrdinů mě bavilo, jakkoli se některé setkání a náhody zdály být poněkud pohádkově vymyšlené. 75%
Francoa
  25. 9. 2011, 9:08
Román Nevada jsem četl ihned po románu Ztracená řeka.Pokračování příběhu přímo navazuje na předchozí děj.Nevada odjíždí nazpět do Lineville v Nevadě.Ben Ide vše prodá a s rodinou se po vlastní ose přesune z Kalifornie do Arizony a hned je děj mnohem napínavější a dobrodružnější.Věří,že někde nalezne zmizelého přítele Nevadu.I zde je deskriptivní,sugestivní líčení přírody,vystižené charaktery postav.Autor se dokáže v cítit do duševních pochodů hrdinů,jako žádný jiný spisovatel westernů.Krásné čtení pro všechny milovníky přírody,romantiky a dobrodružství,jako většina Greyových knih. I trocha historie se tam najde.Zfilmováno třikrát:r. 1927 ,st.Paramount,hl.r.Gary Cooper a Thelma Todd;r. 1935,st.Paramount,hl.r.Larry Buster Crabbe a Katthleen Burke a v roce 1944,st.RKO,hl.r.Robert Mitchum a Anne Jeffreys.