Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nevada

80%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nevada
 Všechny obaly
Nevada
 Všechny obaly
Nevada
 Všechny obaly
Nevada
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Nevada

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Cedr - 1992
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Cedr (1992)
F. Kosek (1948)
Novina (1930)

Nevada je druhý díl románu Ztracená řeka,děj přímo začíná tam,kde končí předchozí kniha.Ben Ide stále netuší,že Nevada je pověstný pistolník Jim Lacy a doufá,že po odstěhování do Arizony se s ním zase setká. (Založil/a: Francoa)

(více)  

Štítky

více  
Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 10. 2016, 0:00
Pokračování Ztracené řeky se mi rovněž líbilo. Příběh se značně rozšířil nejen o spoustu nových osob, ale také o nové krajiny, neboť hlavní hrdinové cestují do Arizony, kde hledají nové domovy. Tohle "dobývání Ameriky" s pomocí vozů zakrytých plachtou je zajímavý fenomén - Zane Grey celou cestu na několika stránkach popisuje, takže se můžeme seznámit jak takové cestování probíhalo.
V Arizoně ovšem ještě pořádek a právo fungovalo značně volně. V kraji řádilo plno lupičů, kteří ukrajovali z velkých dobytčích stád jednotlivých rančerů, a tak se příběh zákonitě dostal také do roviny střetu hlavních hrdinů s padouchy. A pistolník Nevada samozřejmě hraje jednu z hlavních rolí.
Nejen dobrodružství, ale i romantika Divokého Západu včetně komplikovaných lásek hrdinů mě bavilo, jakkoli se některé setkání a náhody zdály být poněkud pohádkově vymyšlené. 75%
Francoa
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 9. 2011, 9:08
Román Nevada jsem četl ihned po románu Ztracená řeka.Pokračování příběhu přímo navazuje na předchozí děj.Nevada odjíždí nazpět do Lineville v Nevadě.Ben Ide vše prodá a s rodinou se po vlastní ose přesune z Kalifornie do Arizony a hned je děj mnohem napínavější a dobrodružnější.Věří,že někde nalezne zmizelého přítele Nevadu.I zde je deskriptivní,sugestivní líčení přírody,vystižené charaktery postav.Autor se dokáže v cítit do duševních pochodů hrdinů,jako žádný jiný spisovatel westernů.Krásné čtení pro všechny milovníky přírody,romantiky a dobrodružství,jako většina Greyových knih. I trocha historie se tam najde.Zfilmováno třikrát:r. 1927 ,st.Paramount,hl.r.Gary Cooper a Thelma Todd;r. 1935,st.Paramount,hl.r.Larry Buster Crabbe a Katthleen Burke a v roce 1944,st.RKO,hl.r.Robert Mitchum a Anne Jeffreys.