Plazma

Plazma

Podtitul: Pátrání po látce, z níž je utkána duše

Originální název: Stoff aus dem die Seele ist

Eminent - 2008
ISBN: 9788072813711

Eminent (2008) 9788072813711 157

Každý si někdy položil otázku, kdo jsme, odkud přicházíme a kam kráčíme. Mnozí mají jasno v tom, že po smrti z nás něco přežívá, a říkají tomu například duše nebo Já. Avšak co to přesně je, co očekává duši po oddělení od těla a jaké jsou její další osudy? Jaký je vůbec rozdíl mezi duší a duchem? To jsou některé ze znepokojivých otázek, na něž odpovídá Holger Kalweit v této knize. V této fundované analýze starých mýtů, tajných učení, alchymie a moderních esoterických spisů upozorňuje na úžasnou věc: Látka, ze které je utkána duše, tak zvaná duševní dimenze, je současně „říší mrtvých“, jakož i základem světa. Všechny staré kultury pátraly po původu kosmu a života, po pralátce a univerzální energii. V Indii ji nazývali prána nebo hadí síla, v Číně čchi, v Řecku éter, chaos nebo plazma. Holger Kalweit ukazuje, jak mýty a tradice starých kultur korespondují s objevy západních esoterických badatelů (například Paracelsa, Reichenbacha nebo Reicha). Opíraje se o vlastní poznatky, které získal při výzkumu šamanismu a posmrtných stavů, předestírá úchvatný a živoucí obraz oné duševní neboli plazmatické dimenze, ze které všechny hmotné formy a duše povstávají a do níž se zase navracejí. (Založil/a: java)