Srdceryvné dílo ohromujícího génia

Originální název: A Heartbreaking Work of Staggering Genius

Argo
ISBN: 80-7203-401-4

Argo 80-7203-401-4 382

Sugestivní kniha mladého amerického autora, který se v ní originálním způsobem vyrovnává se smrtí svých rodičů.
Autentické vyprávění zachycuje zážitky a hlavně pocity jedenadvacetiletého mladíka zaskočeného po smrti rodičů nutností pečovat spolu se sourozenci o osmiletého bratra. Hluboce lidská knížka líčí samozřejmou a neokázalou lásku, která mezi rodiči a dětmi panovala, drastickou matčinu chorobu a nakonec tíhu zodpovědnosti, jež na hrdinu a zároveň vypravěče s péčí o malého bratra dolehla a která načas utlumila i palčivou touhu po vlastním uplatnění. Lehce postmoderní vyprávění, psané bez jakékoliv sentimentality, s velkou citovou hloubkou a výrazným sebeironizujícím pohledem, je bezprostřední osobní zpovědí a zároveň i vynikající literární sondou do nitra mladého člověka. (Založil/a: Wilson)

Dave Eggers Dave Eggers
*12.03.1970

teite
  10. 10. 2014, 21:29
Zpočátku se mi kniha moc líbila, ale zhruba od poloviny přišlo zklamání. Najednou se mi zdálo zpracování nudné, hrdina mi byl tak protivný, že bych ho nejraději nakopala, a dočetla jsem asi právě jen proto, že se mi začátek tak líbil. Možná to bylo i cílem autora, ostatně před vypravěčovou sebestředností varoval hned na začátku, to však nic nemění na skutečnosti, že tohle prostě nebude kniha, k níž bych se vrátila.