Sny ukryté v závoji

Sny ukryté v závoji Originální název: The end of manners

Italská fotografka Maria je vyslána do válčícího Afghánistánu, aby zpracovala reportáž o dívkách, které jsou rodinami nuceny do sjednaných sňatků. V zemi, kde jsou životy žen v rukou mužů, čelí Maria obrovskému nebezpečí: už pouhé fotografování žen je tu velkým zločinem, který se krutě trestá...(oficiální text distributora) (Založil/a: Muficek01)

Francesca Marciano Francesca Marciano
*17.07.1955

Ducii
  28. 9. 2012, 14:57
Kniha je celkem zajímavá, nicméně jsem od ní čekala trochu něco jiného... trochu více. Pořád jsem čekala, kdy se konečně začne odvíjet alespoň vzdáleně nějaký příběh podobný mým očekáváním, ale nedočkala jsem se. Nakonec při zpětném pohledu mi asi přijde nejzajímavější část před odjezdem do Afghánistánu a především pobyt na tom školení, což ale soudě dle anotace rozhodně nemělo být to hlavní, co mělo čtenáře zaujmout.
EVASO
  26. 7. 2013, 12:29
Kdo má jen mlhavé představy o dění v Afghánistánu, tak se po mu přečtení této knihy trochu "rozmlží". Dlouholeté války a nesnášenlivosti dělají obyvatele stále horší a primitivnější.
Země je zničená, nesnášenlivá vůči cizincům, i po odchodu talibanu. Každý reportér, který se odhodlá z této země přivézt nějaké svědectví, je hrdina a vždy mu jde o život. Bez těchto svědectví by se svět nic nedozvěděl. Stejně se zatím zdá, že Afghánistánu a zejména jejich ženám není pomoci.
Zajímavá je přeměna samotné fotografky. Absolvovala sice drsný zácvik, ale je zprvu ustrašená. Posléze si i v nejdrsnějších situacích ví rady a dovede s zachovat racionálně.
Hádejte, zda redakcí zadané fotky pořídila, či nikoliv.
Muficek01
  4. 9. 2011, 20:48
Zajímavá kniha. Je neuvěřitelné, jak je složité vyfotografovat ženu bez burky...