Einsteinův vesmír

Podtitul: jak vize Alberta Einsteina změnily naše chápání prostoru a času

Originální název: Einstein´s Cosmos: How Albert Einstein´s Vision Transformed Our Understanding of Space and TIme

Dokořán - 2005
ISBN: 80-7203-672-6

Dokořán (2005) 80-7203-672-6 254

Portrét geniálního vědce, který se věnuje jak jeho převratným myšlenkám, tak jeho osobnosti a životu. Rok 2005 je světovým rokem fyziky. Právě před sto lety totiž vyšly tři převratné články Alberta Einsteina. Podívejme se tedy společně na život a dílo tohoto velikána moderní vědy, jenž se nebál pochybovat o tom, co jiní měli za samozřejmé. Díky této knize pochopíme nejen hlavní fyzikální představy, jež Einsteina přivedly k velkolepým objevům, ale dozvíme se zde též řadu zajímavostí z jeho osobního života. S úžasem sledujeme příběh člověka, jenž sotva dokončil speciální teorii relativity, okamžitě si určil další nebetyčný cíl - pochopit gravitaci. Když i zde uspěl, upřel nakonec pozornost k hledání sjednocené teorie pole. Většina jeho myšlenek předběhla dobu o celá desetiletí - dodnes přinášejí fyzikům Nobelovy ceny. Einstein, jenž přes ohromující popularitu zůstal skromným a vlídným člověkem, může být i dnes vzorem každému z nás. (Založil/a: TrissRc)

#fyzika