Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Originální název: Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně

Nakladatelství Lidové noviny - 2009
ISBN: 978-80-7106-555-5

Nakladatelství Lidové noviny (2009) 978-80-7106-555-5 168

Autorka žije na Korfu přes deset let se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Její postřehy jsou prodchnuty láskou a obdivem k novému domovu, což jí umožňuje vnímat jak krásu a poezii celého ostrova či vlídnost a pohostinnost jeho obyvatel, tak i méně příjemné stránky zdejšího života. Ty však dokáže glosovat s laskavým humorem i s jistým pochopením.... (Založil/a: Brembula)

vladislaus
  2. 2. 2015, 19:11
Varování pro všechny vdavekchtivé dívky, které okouzlují řečtí mládenci. Autorka má sice pozitivní zkušenost, ale takových je málo. Život v Řecku rovněž není idylický, mentalita Řeků je odlišná a já bych tam rozhodně nedokázal žít. V hluku, ve špíně, v cigaretovém kouři a s nemakačenky.
HelenaH82
  30. 7. 2013, 20:41
Dostala jsem od kamarádky a moc jsem se nasmála historkám, ze kterých je cítit láska a zároveň určitý nadhled.
MissDior13
  8. 2. 2013, 21:29
Knihu jsem si koupila od naší delegátky, když jsme trávili dovolenou právě na Korfu a mně došlo čtivo.. Autorky vyprávění je vtipné a rychle vystřízlivíte z pocitu, že chcete na Korfu bydlet:-)