Originální název: Alle Galgenlieder

Labyrint - 2000
ISBN: 80-85935-15-5

Labyrint (2000) 80-85935-15-5 240
SNKLHU-Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (1958) 136

Morgensternovy hravé texty vycházejí v dosud nepublikovaném překladu EGONA BONDYHO. Německo-české vydání graficky a výtvarně připravil Juraj Horváth. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

vladislaus
  1. 11. 2013, 11:15
Polovina básní sbírky mělas jakýs smysl a snad i humor, ale druhá to byly bláboly. Kdybych se pořádně soustředil, možná bych taky takové vytvořil. Bohužel bych už nebyl originál. Originál byl Morgenstern. Neupírám mu ale, že jeho básně jsou inspirující i pro rockové hudebníky, které jeho básní využili jako texty písní.
eliza
  1. 1. 2014, 21:12
Morgenstern mě hrozně baví, prorok dadaismu :-) Nejradši mám Hiršalovy překlady (zmíněná Košilela), ale spojení Morgenstern - Bondy mě rozhodně zaujalo.
Th3 T3mpt3r
  11. 3. 2012, 11:07
Skvělé dílo obshující hrátky s jazykem, vizuální básně, nonsens a zároveň dostatek vtipu. Doposud si vzpomínám na básně jako Veliké lalulá, Košilela či Trychtýře. Tato kniha mě osobně přišla velmi zajímavá a považuji tuto sbírku za spektakulární, a proto bych ji všem vřele doporučil.
24601
  10. 7. 2013, 15:49
Sbírka básní, jež jsou snové, nadpozemské, jakoby přišly z jiného světa. Hravost, lehkost a absurdita tančí na každém řádku. Abstraktní směs pocitů i hmoty, oxymoróny tady kráčejí ruku v ruce s tvrdou a skutečnou beziluzorní realitou. Nádherné dílo!
Andilek
  2. 5. 2013, 11:25
Básně jsou vtipné a člověk s fantazií v nich nalezne i jakýsi smysl. Po přečtení sbírky jsem se musela pozastavit nad zvláštně zvolenými ukázkami ve středoškolských čítankách. Veliké lalulá mi nepřijde zrovna jako reprezentativní vzorek, neboť je to asi jediná báseň která skutečně zcela postrádá smysl. Vizuální dojem i atraktivní auditivita básní na mě zanechala dobrý dojem.