Moje ruka touží po meči

Moje ruka touží po meči Originální název: My swordhand is singing

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02272-7

Albatros (2009) 978-80-00-02272-7 158

V hlubokých lesích staré Evropy tiše a neúprosně padá sníh. Mráz zamknul mízu stříbrných bříz a na dlouhé měsíce převzala vládu nad krajinou zima - Královna stínů. Dřevorubeckou vesničku u říčky Chust obchází strach. Nelístostný tvor pobíjí dobytek a ovce. Příliš, příliš pozdě Petr se svým otcem pochopí, že vesnice je zasvěcena smrti. (Založil/a: Borghal)

Marcus Sedgwick Marcus Sedgwick
*??.??.1968

Kele De
  20. 10. 2012, 11:11
V podstatě kniha, kterou přečtete za chvilku. Co se mi ale líbí a není to až tak běžné, je, že vampyrismus tu není líčen jako něco romantického, ale tak, jak je zachycen v etnografii a folkloru slovanských zemí.
Katniss Lavender
  19. 10. 2014, 17:53
Příběh má slušně našlápnuto, malá vesnička na okraji velkého lesa... Taková lehce ruská atmosféra, jestli chápete co tím myslím. Mám to ráda. Příběh se odehrává v zimě, což je z mého pohledu další plus, také staří dobří upíři, zde nazývaní vrykolakoi, slibují slušný hororový zážitek. Škoda, že zůstane jen u těch slibů. První třetina pořád ještě působí slibně a člověk čeká, co se z toho vyvine, ale konečná bitka tak nějak postrádá atmosféru, ducha i hloubku. Příběh by se mohl ubírat lepším, temnějším směrem...
Borghal
  6. 9. 2011, 17:18
Taková jednohubka, 160 stran přečtených raz dva a v člověku to zanechá jaksi neurčitý pocit. Rozjezd slibný, jenže u toho to taky zůstane - zbytek je poměrně provařený a prostý a ačkoliv má zasazení příběhu náběh na hutnou atmosféru, ta se nedostaví. Jako krvavá pohádka pro starší děti by to šlo, já na to bohužel narazil v knihkupectví v sekci hororů :-\