Turbina

Turbina Originální název: Turbina

Československý spisovatel - 1969

Československý spisovatel (1969)

Román Turbina vypráví o bohaté měšťácké rodině na přelomu století, kterou prudké tempo s přemírou společenských ambicí žene k nezadržitelnému pádu. V postavách císařského rady Ullika, majitele Papírky, jeho dcer, krasavice Tyndy a filosofky Máni, podařeného sportovního synáčka Boudi a romantického cynika Armina Freye je zachycena celá škála lidských typů, soustřeďující v sobě znaky tehdější pražské společnosti. (Založil/a: Peeters)

Rinae
  6. 10. 2015, 15:41
Nemít to za úkol, nejspíše nedočtu. Postav je hodně a přijde mi, že nakonec neznáme pořádně žádnou z nich (obzvláště mladý synek Bouďa proplouvá knihou charakterizací prakticky nepoznamenán). Výstavba je však pečlivě promyšlená a některé paralely lidí a strojů, případně lidí a domů jsou působivé.
frankvojta
  12. 11. 2011, 18:22
Hodně zvláštní dílo, které mě uchvátilo svou atmosférou. Jazyk je trochu složitější, ale časem se na něj dá zvyknout. K přečtení doporučuji.