Lišky mění srst

Lišky mění srst Originální název: Lišky mění srst

Západočeské nakladatelství - 1983

Západočeské nakladatelství (1983)

Tato kniha volně navazuje na cyklus 30 případů Majora Zemana. Odehrává se v atraktivním prostředí televizních studií a kumštýřských klubů a bytů a zachycuje několik osudových dní ze života populárního herce Jana Bureše, který se shodou okolností dostane do centra událostí kolem tajemné sebevraždy přítele, bývalého divadelního režiséra. Nejde však jen o napínavý detektiovní příběh, ale i o rozkrytí širšího problému naší společnosti a ideových zápasů.
Zdroj: Západočeské nakladatelství (Založil/a: Peeters)

dollyk
  10. 9. 2016, 7:16
Obsahuje spoiler spoiler Psáno příšerným stylem, angažovanost z toho řvala v každé větě, ale přečetl jsem to ze zájmu o Zemana, protože ať už je to jakkoli iracionální, něco mě na tom seriálu fascinuje. Třeba je to jen vzpomínka z dětství. Zajímal mě hlavně poslední díl, který nebyl zfilmovaný. Daneš byl popsán jako Havel, k smíchu. Mirek Stejskal dělá u pumpy a šmelí s valutami. Ten dopadl, chudák. Bylo to zajímavé, trávit s tím chvíle na záchodě a držet se, abych přečtené listy nepoužil místo papíru. Už to nikdy číst nebudu, ale vlastně už jsem četl i horší hnusy a nevkusy. Zvědavost jsem ukojil a můžu říct, že kdyby Sequens natočil tenhle scénář místo jeho Růží pro Zemana, určitě by mě to bavilo víc, protože si z toho umím dělat legraci a nepovažuji to za velkej kumšt