Gladiátor

Originální název: Gladiator

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-259-8

BB art (2000) 80-7257-259-8 225

Vrchní velitel římských legií, kdysi slavný hrdina Říše římské, Maximus Meridas, žil jako legionář, vedl svou armádu k vítězství a věrně sloužil císaři. Když se však o trůn uchází císařův žárlivý syn, nelítostný Commodus, přinutí Maxima k dramatickému útěku a krutě povraždí jeho nejbližší. Maximus je zajat a prodán do otroctví. tam je nucen učit se novému způsobu boje - jako gladiátor. Maximus bojuje o svůj život a o svou čest. Brzy se stává jedním z nejobávanějších gladiátorů impéria. Když však jeho nepřítel Commodus uspořádá v Římě velké gladiátorské hry, Maximův boj o přežití se mění v pomstu... Odhaluje císaři krutou pravdu. Vůle lidu je silnější než moc panovníka. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

#řím
Dewey Gram Dewey Gram

Všivák
  29. 1. 2014, 16:06
Tuhle knihu jsem jako novinku dočetl na letním táboře. Kdy jsem se tam z někým vsadil, že jí dočtu za dva dny. Naštěstí je kniha hodně čtivá, tak jsem to vyhrál. Hlavně souboje jsou tu popsané skvěle.