Usirova tajemství I: Strom života

Alpress (2004) 80-7218-705-8 331
(Založil/a: Anubis)

23.44
  15. 5. 2014, 18:40
Dávám velkoryse tři hvězdy proto, že mě následné dny po přečtení napadaly otázky a o knize /respektive jejím obsahu/ jsem přemýšlela. Takže něco na tom asi bude.... Knihu jsem si půjčila v knihovně pro dospělé, ale podle mě patří mezi dětskou literaturu. Obsah je nekonfliktní, jednoduchý, dobro a zlo bez pochyb, vládce je silný, velký a mocný a padouch je padouší každou bunkou. Vůbec se mi nelíbily některé slovní obraty a vyjádření, které jsou řečí dnešní doby, ale pochybuji, že se takto vyjadřovali lidé starověkého Egypta. Např. opakovaně oslovení "šéfe", použití slova "aglomerace" a řada jiných. Na druhé straně jsem si uvědomila, že tato společnost, existující před několika tisíci lety, byla vyspělá lidsky, kulturně, že existovalo silné propojení lidí se zvířaty a přírodou celou, přírodními jevy, a že tato symbiosa byla možná přirozenější než existence současné, mnohdy pyšné společnosti.