Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Za soumraku

80%
4 93
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Za soumraku Originální název: By Nightfall

Nejnovější vydání:
Odeon - 2011
ISBN: 978-80-207-1369-8
Počet stránek: 224
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 22x v oblíbených
v přečtených 138x v přečtených
v knihovně 53x v knihovně
k přečtení 67x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (2011) 978-80-207-1369-8 224

Rebecca je editorkou „prestižního“ nezávislého časopisu (který nikdo nečte), Peter vlastní galerii – vyhledává talenty, které draze prodává zazobaným klientům. Jejich manželství klape do chvíle, kdy se Peter znenadání zamiluje do manželčina bratra Ethana. Ten taky „dělá něco kolem umění“, což v praxi znamená, že se fláká a bere drogy. Peter pochopitelně usilovně řeší, jak TOHLE vysvětlí své ženě… Cunningham, autor geniálních HODIN, ve svém nejnovějším díle a v nejlepší formě! (Založil/a: Tereeeza)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tereeeza
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 10. 2016, 21:11
Po knížce pokukuju už nějakou dobu, ale nikdy na ni nepřišla řada. V poslední době jsem se ale stala úplně posedlou po příbězích ze Světové knihovny Odeonu a automaticky jsem po ní sáhla. Na začátku jsem byla trochu zklamaná, neboť jsem po přečtení anotace čekala trochu něco jiného, ale jakmile jsem přečetla poslední věty a zaklapla knížku, věděla jsem, že přesně takhle to mělo být. Stala jsem se po omezenou dobu trvání svědkem života několika lidí. Sledovala jsem jejich každodenní životy, setkání s lidmi, o kterých jsme se dozvěděli, často i dost zásadní informaci, ale do konce knížky už o nich neslyšeli. Tak to v životě chodí, řešit se konkrétní věc mohla až za další měsíc, tolik času jsem však neměla. Nedozvěděla jsem se proto ohromné množství věcí, které pro mě ale pokračují, jen mimo stránky. Celkově ty jednotlivé motivy, vnitřní monology, dialogy, umění, závěr... když se to všechno propojí, tak jsem věděla, že tak to mělo být, i když jsem si myslela, že třeba ta homosexuální rovina bude rozvinuta jinak, ale to by nefungovalo.

"Svět dělá to co vždycky, předvádí se sám sobě. Svět nezajímají ty malé postavičky, které přicházejí a odcházejí, ty přízraky, které se strachují a vzývají, které uhrabují cestičky a tu a tam vytvoří kamennou zahradu, bronzové muže-chlapce, vytepaný pohár, do kterého může padat sníh."
S.monika
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 6. 2015, 17:48
Mám pro Cunninghama slabost .. mám pocit, že jeho díla ukazují obraz do života ostatních lidí. Na malý okamžik máme možnost nahlédnout a být součástí jiných lidí, jejichž žití je nám odkryto! Líbí se mi ta lidskost a upřímnost, která jeho díla a postavy mají. Už během čtení mě napadlo přirovnání se Smrtí v Benátkách, a byla jsem ráda, že ji tam autor i v dialozích zmiňuje. Za soumraku se mi velmi líbilo! Není co k tomu říct, takovýchto knih jen houšť!
Ivet
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 8. 2015, 14:41
Moje první kniha od Cunninghama, která rozhodně nezklamala. Sice jsem po přečtení popisu knihy čekala něco trochu jiného, a to více akce mezi hlavními aktéry, jestli víte co myslím. ;) Přesto mě kniha velmi zaujala a rozhodně si zaslouží místo v mé knihovně.
Skvělé dialogy i vnitřní monology!
DanielOsbourne
  21. 11. 2013, 15:54
Za soumraku, je mojí první přečtenou knihou, od vytouženého Cunninghama. O této knize vážně nevím co říci. Čekal sem jednoduchý příběh, kdy se Peter zamiluje do Ethana a bude se plácat celou knihu v problematice homosexuálního vztahu. Kniha se však pro mě ukázala jako velmi těžké čtivo. Vlastně ani nevím, co si myslet o příběhu. Chvíle, kdy je všude kolem umění a vlastně ani nevím, o jaké umění jde, mě nudily a naopak chvíle, kdy Peter přemýšlí o tom, co vlastně cítí k Mílovi, jsou naprosto skvělé. Kniha rozhodně není zklamáním, ale s hodnocením raději počkám, protože nevím, zda upadne v zapomnění, nebo budu na příběh stále vzpomínat.
Neli.studentka
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 11. 2013, 10:51
Jako první knihu jsem od autora četla Hodiny a byla jsem nadšená. Proto mě zarazilo, že tuto knihu jsem chtěla po 50 stranách odložit. Jsem ráda, že jsem tak neučinila. Kniha byla zajímavá, i když si myslím, že brzy u mě upadne v zapomnění.
DinDan
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 4. 2012, 16:41
Dost se líbilo, pravý cunningham. Pro mě mnohem lepší než Hodiny, pulitzer nepulitzer, a možná ještě lepší než Vzorové dny. Nejspíš určitě si By Nightfall přečtu ještě jednou.
ondras6666
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 1. 2012, 13:12
O této knize nevím, co napsat. Je na jednu stranu čtivá, ale na druhou mě velice zklamala. Od autora jsem čekal lehce jiný příběh či možná i děj. Celou knihu se dočítáte o obavách muže středního věku, kterému se líbí bratr jeho ženy. A děj vrcholí polibkem na pláži a pak rychlý zvrat a je konec... Myslím, že tohle téma se dalo trochu více rozvinout, ale i tak stojí za přečtení. Sice není tak dobrá jako třeba Hodiny, ale myslím, že neurazí.