Originální název: Tajemství proutěného košíku

ISBN: 978-80-00-02358-8

Albatros (2009) 978-80-00-02358-8 252
Albatros (1985)
Albatros (1971)

Dobrodružství všedních dnů dětí na venkově. Knižní podoba oblíbeného televizního seriálu, který získal řadu ocenění.

Veselé i vážné příhody Klárky, Vládi a Tondy, jejich sourozenců a spolužáků mohou v malých obměnách prožívat všechny děti. Sny, radosti a trápení hrdinů knížky jsou podobné těm, s kterými se malí čtenáři setkávají dennodenně,a proto jim jsou „knižní“ děti tak sympatické. Navíc zde nacházejí často i řešení problémů. Díky laskavému autorčinu humoru a jejímu umění vcítit se do duše dětských hrdinů si Tajemství našlo své obdivovatele a čtenáře již mezi několika generacemi. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Introvert
  12. 9. 2014, 12:50
Tuto knížku jsem četla jako malá holka. Jak já ji měla ráda... Strašně jsem toužila žít v takové chaloupce jako Klárka, s laskavou babičkou, bráškou... Některé pasáže se mi vybavují ještě dnes, s takovým časovým odstupem. Nádherná knížka.
Ariko
  21. 5. 2015, 22:52
Jedna z oblíbených knih mého dětství. Pořád jsem přemýšlela, jak na lustr v pokoji uvažu košík s výkresy :-D nějak mi to ale nevyšlo
Rames
  8. 10. 2014, 12:35
Moc pěkná kniha pro děti . Když jsem ji jako dítě objevila pod stromečkem , mé srdce zaplesalo, příběh jsem znala z televize a tak jsem se k hrdinům mohla kdykoli vrátit.
Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:41
Proutěný košík, který jsem měla schovaný u babičky na půdě a schovávala si v něm různé věci, ať už šlo o obrázky, časopisy nebo i pěkné kamínky, či odpolední svačinku. Nádherná kniha, u které jsem ráda, že ji v knihovně mám.
Faustyna
  16. 3. 2015, 22:49
Knížka,která ač je psaná pro děti, se mi moc líbila a moc hezky se mi četla. Zavzpomínala jsem si na dětství a příjemně si u ní odpočinula.