Caesar

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Ikar - 1999
ISBN: 80-7202-542-2

Ikar (1999) 80-7202-542-2 654

Pátý díl šestisvazkového románu o lidech, politice, a válečných výbojích antického Říma v posledním století před Kristem popisuje rozhodující éru Caesarova vzestupu.

Tento díl popisuje rozhodující období mocenského vzestupu Gaia Julia Caesara. Caesar stál v čele expanzivních vojsk, která postupně porazila všechny galské kmeny, podnikla výpady až do Británie a především potlačila protiřímské povstání celé Galie v r.52. Galská tažení značně upevnila Caesarovo postavení a posílila jeho armádu, čehož dokonale využil v následné mocenské válce o ovládnutí celé říše.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: RamoneL)

Richie
  28. 1. 2013, 15:14
Pátý díl románového cyklu z historie sklonku římské republiky.
Gaius Julius Caesar po ukončení konsulátu získává jako prokonsul Přední a Zadní Galii. Začíná období jeho úžasných vojevůdcovských činů, při kterých dobývá pro římskou republiku jeden kus obrovské Galie za druhým. Jeho nesmírný mocenský vzestup však vzbuzuje v Římě obavy - nestane se dalším neomezeným diktátorem jako byl Sulla? Jediným, kdo se mu může postavit, je starý úspěšný vojevůdce Gnaeus Pompeius Magnus. Caesar stojí před Rubikonem ...
Opět skvěle zpracovaný román o možná nejznámějším období republikánského Říma. Sledovat Caesarovy osudy v podání autorky McCulloughové je opravdu lahůdka.
achilles
  6. 6. 2016, 13:05
Nejlepší díl, zatím. Vzestup Caesara jako vojevůdce, ale zároveň i jako skrytého politika, který jde za svým cílem. Pád Pompeia jako vojevůdce i jako politika.
Dílo je vyšperkované událostmi, o kterých jsem nevěděl. Popis dalších osob, známých i neznámých, je vynikající.
Pokud chce někdo poznat historii tohoto impéria, ideální čtení.
Doporučuji!!