Architektura historie umění

Architektura historie umění

Grada - 2007
ISBN: 80-247-2032-9

Grada (2007) 80-247-2032-9 330

Kniha je určena zájemcům o historii, učitelům, studentům gymnázií a vysokých škol a široké veřejnosti. Víceoborová publikace, která přináší pohled na vývoj evropské civilizace, evropského myšlení (filosofie) a na přímý dopad tohoto myšlení na architekturu a urbanismus. Kniha zahrnuje období od antického Řecka po osvícenství a počátek moderní doby, v několika úrovních podává nesmírné množství informací o architektuře, historii i filosofii. Informace jsou řazeny neobvyklým způsobem a umožní tak plasticky pochopit jak určité historické události, tak architektonické detaily a celky. Druhé vydání je rozšířeno o aktuální historické poznatky, výrazným způsobem je doplněno období třicetileté války a následný rozvoj zejména stavebnictví . (Založil/a: Hledající)

Oldřich Ševčík Oldřich Ševčík
*02.03.1945

Hledající
  8. 9. 2011, 22:18
Moje první kniha, která mi dokázala jasně podat souvislosti mezi lidským myšlením, jeho vývojem a dopadem na kulturně politický vývoj Evropy, se zvláštním zaměřením na architekturu a umění. Přestože jsem jí četl již krátce po jejím vydání v roce 2002 a od té doby další tituly s podobným zaměřením, vzpomínky na ní jsou dosud velice silné a "vděčné". Kniha je obohacena o spoutu obrázků, náčrtů a vysvětlivek, je psaná (alespoň pro mě) velice čtivě a srozumitelně, proto doporučuji každému, kdo se o podobnou tematiku zabývá.