Stín Persepole

Stín Persepole

Profil - 1989

Profil (1989) 586

Uštani velitel gardy Nesmrtelných krále králů Dariera,satrapa Babylonie,králův přítel,spolubojovník i sok v lásce se odhodlal napsat zprávu o svém životě a rozhoduje se vlastně napsat neoficiální dějiny perské říše a uskutečňuje tak činzakázaný pod trestem smrti. (Založil/a: domov941)

janeicka
  17. 11. 2014, 15:46
Jestliže jsem dosud všechny romány Antonína Polácha hodnotila jen průměrně, tak zatím pouze Stín Persepole je všechny překonává. Nádherný výpravný příběh, který nás prostřednictvím hlavního vypravěče Uštaniho seznamuje s dějinami Perské říše od moudrého panovníka Kýra Velikého, přes jeho syna Kambýsa a dalšího velkého panovníka Dáreia I. Jsme svědky dobytí Egypta Kambýsem, podmanění Babylónu a dalších významných událostí z perských dějin, kniha končí krátce po začátku řecko-perských válek. Nechybí zde samozřejmě láska a zrada, ale především představení perské i médské kultury, včetně náboženských otázek. Tento román o téměř 600 stranách mne naprosto pohltil, že protentokrát odpouštím drobné historické chybičky, kterých se autor dopustil ve snaze o zatraktivnění děje.
domov941
  9. 9. 2011, 19:58
Velice barvitě popsaný román této doby.Vyšel v malém nákladu a je to škoda.Spisovatelův oblíbenec Mika Waltari je tu znát