Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ohnivou pouští na Sinaj

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ohnivou pouští na Sinaj

Nejnovější vydání:
Lidová demokracie - 1966
ISBN: 33-199-66
Počet stránek: 224
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Lidová demokracie (1966) 33-199-66 224

Přes horská městečka pod alpskými velikány, přes rušná velkoměsta a přístavy devíti moří, do stínů sedmi divů světa, na nedozírné pláně rozžhavených pouští, podle Nilu od Alexandrie až po Súdán vedla trasa cesty, při níž bylo v sázce dobré jméno nejmenších československých motocyklů.
Jiří Brabenec se účastnil s Jawou 50 - Pionýrem tříčlenné výpravy do deseti zemí tří kontinentů; účelem této neobvyklé jízdy bylo vyzkoušet naše nejmenší jednostopé stroje ve zvlášť náročných terénních i klimatických podmínkách. Vyvrcholením expedice se stala jízda přes Sinajskou poušť, po trase, kterou až do té doby nezdolaly ani desetkrát silnější stroje. Motocykly sledovaly cestu historického pochodu Židů při útěku z egyptského zajetí přes Rudé moře a motoristé stanuli i na vrcholcích legendárních hor Oreb a Sinaj.
Vyprahlá vádí, opevněné kláštěry z prvních křesťantských dob v písečné poušti a dvakrát tak staré chrámy dávných božstev, krajiny oplývající uměleckými i historickými památkami vedly autora k retrospektivám a dějinným rekonstrukcím, ale jeho cestopis čerpá především ze současnosti. Připomene zajímavá setkání s nejrůznějšími lidmi, jako byl např. chlapec od benzinové čerpací stanice, feláh bydlící na chodníku, představený nejstaršího křesťanského kláštera na světě, seržán pouštní policie, beduín z oázy, syn spoluobjevitele Tutanchamónovy hrobky aj. Rozhovory s nimi doplňují autorův výstižný popis krajiny i života ve městech. Zážitky, dojmy a vtipné postřehy z poněkud dobrodružného cestování nejmenším motocyklem po ultramoderních autostrádách i po pradávných karavanních stezkách otvírají nám pohled do dnešní Levanty a na Blízký východ. (Založil/a: Moreanne)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace