Cosa Nostra

Originální název: History of the Sicilian Mafia Cosa Nostra

Fortuna Libri - 2009
ISBN: 978-80-7321-497-5

Fortuna Libri (2009) 978-80-7321-497-5 503

Autor knihy je laureátem ceny Zlatá dýka (Gold dagger) za nejlepší knihu literatury faktu. Sicilská mafie je pojem, při kterém většině z nás zatrne. Její historie je spletitá a je poznamenána krví a bratrovražedným bojem. Za vším stojí boj o moc a touha po bohatství. Mafie křivý charaktery a ničí životy. Má dlouhé prsty. Jak dlouhé a jak mocné to je otázka, jíž se zabývá mimochodem velmi zajímavou a čtivou formou tato kniha. Představuje nejslavnější kmotry a jejich teritoria v časové posloupnosti, přehledně a s erudicí.

Nakladatelství: Fortuna Libri (Založil/a: modi)

John Dickie John Dickie

Marty9
  26. 8. 2014, 20:33
Solidní kronika o sicilské mafii. Opravdu kvalitní a detailní zpracování. Pro ty, co čekají akci, je tu ale vykřičník. Jde hlavně o fakta a politku.
eddiedean
  3. 1. 2012, 11:58
Tak tuhle knihu jsem si opravdu vychutnal! Detailní a mistrovsky napsaná sonda do krvavé historie sicilské mafie. Nelze srovnávat s Kmotrem a podobnými díly, tohle je totiš literatura faktu a "ctihodná společnost" je zda vyobrazena v plné nahotě bez příkras, mýtů a oné mafiánské elegance, kvůli které padouchům v obleku s kloboukem vždy v televizi fandíme. Sice jsme se místama malinko ztrácel v tom množství postav a různých politický subjektů apod. ale nijak to nezmenšilo můj zážitek ze čtení. Všem doporučuji!