O zvědavém štěňátku

ISBN: 80-242-1012-6

Knižní klub (2008) 80-242-1012-6 61
Knižní klub (2002)
Olympia (1970)

Na knize spolupracovali Zdeněk Miler a Iva Hercíková.

Autor Krtečka Zdeněk Miler patří k nejoblíbenějším českým ilustrátorům, kteří se věnují dětské literatuře a kreslenému filmu. Zvědavé štěňátko je stejně milá a zábavná postavička jako Krtek. V obrázkové knížce pro děti předškolního věku jsou obsaženy tři příběhy, které k ilustracím Zdeňka Milera napsala Iva Hercíková: Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu, Jak štěňátko dostalo chuť na med a Jak štěňátko chtělo malé pejsky.

Pro děti od 3 let. (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Zdeněk Miler Zdeněk Miler
*21.02.1921 - †30.11.2011

HPL
  31. 3. 2015, 22:51
Před pár dny jsem knihu uviděl ve výkladu antikvariátu a spustil se flashback zapomenutý čtvrt století. Jako dítě jsem z ní byl zkrátka hotovej (scénu s včelami si opravdu doteď pamatuju, to bylo...) a věřím, že kniha zaujme malé děti i dnes. Joo, to bejvávaly časy...
5* za krásné vzpomínky.
teite
  3. 1. 2014, 14:02
Myslím, že knížka zaujme děti daleko dříve než ve třech letech, jak je doporučený věk. Můj dvouletý syn všechny tři příběhy doslova hltá a větší část zná nazpaměť. Jednoduché, ale zajímavé příběhy, krásné obrázky, ideální knížka pro malé děti.
ribička
  26. 7. 2011, 22:48
Když mně ho bylo tak líto, jak byl poštípaný od včel, jak měl na čumáčku boule a zavázané ťapičky. Nevím jestli pro mě měla tahle knížečka nějaký výchovný rozměr, ale pořád na ni vzpomínám.
maurarita
  31. 8. 2015, 20:07
Moc hezká kniha ,štěňátko je stejně zábavné a úžasné jako krtek a máji ho rádi všechny naše děti i dospělí
yanniss
  28. 9. 2012, 19:23
Nejkrásnější knížka z mého dětství. Pro mě jako milovníka psů to bylo opravdu krásné počteníčko. Ke knize se stále a stále vracím.
Kordulka
  5. 2. 2016, 19:52
Nádherná knížka pro nejmenší. Četla jsem ji pořád dokolečka svým dětem, využívala jsem ji v kroužku pro maminky s dětmi. Nejde jen o poctivé, milé Milerovi ilustrace ale knížka je i poučná. Děti se nenuceně dozví, jak to v přírodě chodí s koloběhem vody, jakou mají včelky práci s medem i jakými fázemi vývoje procházejí žabky.