Hladová přání

Hladová přání Originální název: Hladová přání

Agentura Krigl - 2011
ISBN: 978- 80-86912-52-3

Agentura Krigl (2011) 978- 80-86912-52-3 100

Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek? (Založil/a: Nnelly)

Nikolka001
  20. 9. 2013, 21:04
Čekala jsem od knihy více. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Konec se mi líbil. Námět se autorce taky povedl. :) Na českou knihu to bylo fajn. :)
Yanny
  27. 2. 2012, 17:06
Mám chuť dát i palec dolů.. ale nebudu zlá. Jsem ráda, že to aspoň bylo tak krátké a já se s tím nemusela trápit moc dlouho.. :D
Taychi
  13. 8. 2012, 23:58
Přečetla jsem to na jedno otevření, dokonce jsem ani nechtěla jít na záchod a dávám 80%, protože to bylo krátké a na krátké já nejsem moc zvyklá, ale příběh byl úchvatný!
KapitankaNemo
  27. 12. 2011, 20:26
Kniha mi příšla přímo úžasná! Tak naprosto originální! (To sice jsou všechny knížky, ve kterých autor/ka vytváří vlastní svět, ale tak to nemyslim...) Strašně se mi líbily obraty, která autorka používala a tenký vtip, který knížka bezesporu obsahovala. Líbila se mi idea.. Celkový nápad byl úplně úžasný! Hlavní hrdinové taktéž nezklamali. Temnaři na mě udělali dojem dokonalé rasy :D (Snad to nedopadne tak, že si koupím žluto-zelené čočky s kočičími zorničkami a začnu se k ním hlásit :D) Líbilo se mi, že to nebylo přehnaně tvrdé, ale přesto to působilo drsně :D (ano, mé slovní obraty jsou "naprosto vystihující" :D :D) Akorát mi to přišlo trochu krátké :(

Jednoduše řečeno: knížka se mi líbila od začátku do konce...
Teron Gorefiend
  1. 12. 2016, 2:24
Je to reálně za 4,5, přičemž tu ubranou půlku má na triku vydávající agentura, která v textu neodsadila začátky odstavců. Je to sice detail, ale pro mě osobně podstatný a kazící lehce dojem z jinak výborného příběhu, který byl mou první výpravou do Podmoří a páč mi tu teď leží čerstvě podepsané Děti vánice, určitě ne poslední.
Mon nom est Ver
  12. 5. 2012, 12:20
Tato kniha mě uchvátila. Od začátku až do konce jsem ji naprosto hltala. Teď jsem ji četla znovu, Terka má prostě můj obdiv. Píše skvěle a její Podmoří je dokonalost sama.